شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

فیروز برزگر
کد شهید: 5873
گزارش خطا
فیروز برزگر
فیروز
نام: فیروز
نام خانوادگی: برزگر
نام پدر: نوروز
تاریخ تولد: 1345-01-02
محل تولد: بجنورد
تاریخ شهادت: 1365-06-11
مقطع تحصیلی: ابتدایی
شغل: محصل
محل مقبره: روستای راز
زندگینامه:
فیروز برزگر، در سال 1345 در شهر «راز» متولد شد. تحصیلات خود را تا پنجم ابتدایی ادامه داد و سپس ترک تحصیل کرد.

او حمایت خود از انقلاب را با برخی فعالیت‌ها در قبل از پیروزی و شرکت در پایگاه‌های بسیج و نگهبانی شبانه، بعد از پیروزی انقلاب به اثبات رسانید. گاهی تا پاسی از شب این فعالیت‌های صادقانه ادامه داشت.

در راستای اطاعت از فرمان رهبر و اشتیاق حضور در میدان نبرد، در 15 سالگی، از طریق بسیج و به عنوان امدادگر امکان حضور در این عرصه را یافت.

سرانجام در تاریخ 11/6/1365 در عملیات کربلای 2 بر اثر واژگونی آمبولانس، پاکباز و عاشق به دیدار حق می‌شتابد.

وصیتنامه:
به نام ا... پاسدار حرمت خون شهیدان

 

با درود و سلام بر امام زمان«عج» و نایب بر حقش امام امت و امت حزب ا... و سلام و درود بر شهیدان اسلام که با خون خود، نهال اسلام را آبیاری کردند و سلام بر خانواده‌های شهدای اسلام و سلام به رزمندگان کفر ستیز اسلام ! من هم اکنون وصیت خود را به نام خدا شروع می‌کنم.

من ناچیزتر از آنم که وصیت کنم. ولی چه کنم باید وصیت کرد. شاید هم لیاقت داشته باشیم. من خیلی گناهکارتر از آنم که شهادت نصیب من شود. خدایا ! از گناهان من در گذر و مرا شهید گردان!

پیام من به ملت ایران این است که اسلام را یاری و منافقان را نیست و نابود کنند تا ریشه‌ی ظلم کنده شود و اسلام بیشتر رشد کند. پیام دوم من این است که ریشه‌ی مواد مخدر را از بین ببرند تا جوانان ما به فساد رو نیاورند.

و اما پدر و مادر عزیزم! مرا ببخشید و اگر شهادت نصیب من شد، برایم گریه نکنید. چون اگر شما که یک مادر شهید هستید، گریه کنید، روحیه‌ی دیگر مادران را ضعیف می‌کنید. پس مبادا ناراحتی کنید. تمام ما از آن خداییم، پس چه بهتر که در راه خدا شهید شویم.

وصیتم به برادرانم این است که راه مرا تا آخرین لحظه‌ی مرگ، ادامه دهند.

پدر دلسوز من! شما در تربیت فرزندانت کوشا باش که فرزندانی همچون حسین«ع» و زینب«س» به بار آیند. پدر جان ! مرا در کنار پسر خاله‌ام، محمد علی، دفن کنید که با هم باشیم.

پدر و مادر عزیزم! نزدیک 20 روز روزه‌ی قضا دارم. خواهش می‌کنم آن را ادا کنید. در ضمن 30 تومان به پدر شهید پرویز محمدی بدهید که شهید محمدی از من می‌خواهد. در آخر برای طول عمر امام و پیروزی نهایی رزمندگان دعا کنید.

 

والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته

فیروز برزگر   21/11/64     


خاطرات:

dns:

ابزار هدایت به بالای صفحه