شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

احسان سبحانی شاهرودی
کد شهید: 13244
گزارش خطا
احسان سبحانی شاهرودی
احسان
نام: احسان
نام خانوادگی: سبحانی شاهرودی
نام پدر: محمد مهدی
تاریخ تولد: 1344-02-30
محل تولد: مشهد
تاریخ شهادت: 1365-10-18
محل شهادت: پاسگاه زید
زندگینامه:


احسان سبحانی شاهرودی، در سال 1344 در شهر مقدس مشهد، دیده به جهان گشود. تحصیلات خود را تا پایان دوران دبیرستان ادامه داد. در دوران انقلاب، با این که 13 سال بیشتر نداشت، در راهپیمایی‌ها حضور فعال داشت.

پس انقلاب به عضویت بسیج درآمد و پس از مدتی به عنوان مسؤول عقیدتی پایگاه «شهید مدنی 2» انتخاب شد.

بارسیدن به سن سربازی، به عنوان نیروی وظیفه به عضویت لشکر 5 نصر خراسان درآمد و در رسته‌ی بهداری مشغول به خدمت شد و بارها و بارها به جبهه رفت.

پس از پایان خدمت سربازی، بار دیگر عازم جبهه شد و سرانجام به تاریخ 18/10/1365 در حالی که لباس مقدس بسیجی به تن داشت، به شهادت رسید.


وصیتنامه:

حمد و سپاس خدایی را که مرا آفرید و به من راه خویش را نشان داد تا به سوی رستگاری بروم. حمد و سپاس خدایی را که توفیق خدمت به اسلام را به ما داد.

پدر و مادر عزیزم! سلام بر شما که مرا با محبت اهل بیت بزرگ کردید و مهر آن‌ها را با شیر و لقمه‌ی حلال در دل من جای دادید.

     پدر جان! ان‌شاء ا... که از دست من راضی باشید. امیدوارم که مایه‌ی افتخار شما باشم.

مادر جان! امیدوارم که شیرت را حلالم کنی. خدا کند که توانسته باشم شما را در پیشگاه فاطمه‌ی زهرا«س» سرافراز کرده باشم. از شما خواستارم که از همسایگان و خویشان حلال بودی بطلبید و هم چنین از شما خواستارم که از خدا بخواهید که خون مرا قبول کند و از سر تقصیرات من بگذرد.

خدایا ! مرا بیامرز و مرا از روزی خود بهره‌مند کن و مرا داخل بهشت گردان و از آتش جهنم نجات بده.

همراه این وصیت نامه‌ی یک وصیت نامه دیگر هست که مربوط به امور شخصی من می‌باشد.

 

والسلام علیکم

احسان سبحانی شاهرودی

20/11/64


ابزار هدایت به بالای صفحه