شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[14 / 4 / 1399] مهران آزاد شد، قلب امام شاد شد؛
[14 / 4 / 1399] حاج احمد متوسلیان سال ۶۲ شهید شده بود؟
[14 / 4 / 1399] فرمانده‌ای که در دل دشمن هم ترسی از معرفی خود ...
[15 / 4 / 1399] زندگی شهید قربانخانی شنیدنی شد؛
[14 / 4 / 1399] در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده‌ی شهید ا ...
[14 / 4 / 1399] موضوع تیرباران ۲ سال پیش مطرح شد؛
[14 / 4 / 1399] حقوق بشر آمریکایی به سبک حمایت از خونریزی جنایت ...

 

کدخبر: 72628
تاریخ انتشار: 9 تیر 1399 _20:35:59
دیدار با خانواده شهدا باید در جامعه نهادینه شود

رئیس دادگستری عجب‌شیر به‌اتفاق دادستان و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با خانواده شهید سیفعلی نوین دیدار کردند.

 

تا شهدا؛ فرهاد خاکپور رئیس دادگستری عجب‌شیر با اشاره به این‌که فرهنگ دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان باید در جامعه نهادینه شود، گفت: احترام جامعه نسبت به خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران نشان‌دهنده پایبندی به ارزش‌های ملی و مذهبی است.
رئیس دادگستری عجب‌شیر ضمن تجلیل از  تربیت مذهبی و مکتبی این شهید، روایت زندگی این خانواده‌های مکرم و شهدای ارزشمندی که به انقلاب تقدیم نموده‌اند را درس بزرگی برای جامعه و به‌ویژه خدمت‌گزاران و مسئولین نظام دانست.
خاکپور با تأکید بر این‌که تکریم شهدا و خانواده شهدا به‌عنوان یک فریضه و تکلیف بر همگان واجب است، افزود: در آموزه‌های دینی، سیره اهل‌بیت(ع) و سیره بزرگان بر تکریم خانواده شهدا تأکید شده و باید به‌عنوان یک فریضه به آن نگاه کرد.
وی امنیت، آرامش و اقتدار امروزه نظام اسلامی را مرهون جان‌فشانی شهیدان دانست و تأکید کرد: شهیدان والامقام، دفاع از میهن و اسلام را بر رفاه خود و خانواده ترجیح دادند و تمام توان و هستی خود را که جانشان بود، در طبق اخلاص گذاشتند و برای اسلام تقدیم کردند.
محمد زمانی دادستان عجب‌شیر، با اشاره به این‌که در مقام عمل باید قدردان خون این شهیدان باشیم و با تکریم خانواده آن‌ها یاد و خاطره‌ آنان را گرامی داریم، بیان کرد: تجلیل عملی از شهدا و خانواده آن‌ها  به معنی ادامه راه و حرکت در مسیر شهدا است.
وی بابیان این‌که صبر و شکیبایی خانواده‌های معظم شهدا برای آحاد مختلف مردم یک الگو و درس بزرگ است، گفت: توانمندی‌های داخلی در عرصه‌های گوناگون در پرتو همین رشادت‌ها و مقاومت‌ها به‌دست‌آمده است.
محمد زمانی از مادر گران‌قدر شهید سیفعلی نوین  طلب دعای خیر جهت خدمت‌گزاری بیشتر و ادامه راه شهدای عزیز کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه