شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[14 / 4 / 1399] مهران آزاد شد، قلب امام شاد شد؛
[14 / 4 / 1399] حاج احمد متوسلیان سال ۶۲ شهید شده بود؟
[14 / 4 / 1399] فرمانده‌ای که در دل دشمن هم ترسی از معرفی خود ...
[14 / 4 / 1399] در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده‌ی شهید ا ...
[14 / 4 / 1399] موضوع تیرباران ۲ سال پیش مطرح شد؛
[14 / 4 / 1399] حقوق بشر آمریکایی به سبک حمایت از خونریزی جنایت ...
[15 / 4 / 1399] زندگی شهید قربانخانی شنیدنی شد؛
[14 / 4 / 1399] ۷ کتاب درباره زندگی و سرنوشت مبهم حاج احمد متوس ...

 

کدخبر: 72599
تاریخ انتشار: 8 تیر 1399 _14:38:34
عطرافشانی مزار شهدا و دیدار از خانواده شهیدان در ولوکلا گتاب بابل

به مناسبت گراميداشت دهه کرامت ضمن عطر افشانی مزار شهدای ولوکلای گتاب بابل از چند خانواده شهید نیز دیدار به عمل آمد.

 

تا شهدا؛ به مناسبت گراميداشت دهه کرامت مراسم غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای پایین ولوکلای گتاب با حضور حجت‌الاسلام خانلری امام جمعه، هاشمی معاون تعاون و نماینده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بابل، مسئولین شهری گتاب، و مسئولین محلی برگزار شد.
 در مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای پایین ولوکلا حاضرین در حركتی نمادين با اهدای شاخه گل به مزار شهدا و قرائت فاتحه، یاد و خاطره حماسه‌سازان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند و با آرمان‌های امام راحل و شهیدان تجدید پیمان کردند و یاد و خاطره شهدای گران‌قدر را گرامی داشتند.
در این مراسم امام جمعه شهر گتاب با اشاره به اينكه شهدا با تقدیم جان خود راه با عزت زیستن و چگونه عزیز بودن را به ما نشان دادند افزود: شهدای والا مقام با اهدای خون خود پرچم ولایت را برافراشتند و اجازه ندادند چراغ پرفروغ انقلاب اسلامی خاموش شود.
وی در ادامه اظهار داشت: زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهيدان، يك ضرورت اجتناب‌ناپذير است و در حال حاضر بيش از هر زمان ديگري، بايد به راه شهيدان توجه داشت.
امام جمعه گتاب در پايان با اشاره به اينكه شهداي انقلاب و شهداي دوران دفاع مقدس، طلايه‌داران واقعي انقلاب هستند كه مي‌‌توانند الگوي واقعي بشريت باشند، افزود: انقلاب اسلامي ايران، حاصل رشادت‌ها و از خودگذشتگي‌هاي انسان‌هايي است كه تنها به معبود خود فكر مي‌كردند و از كشور دفاع كردند و امروز بايد از آنها به نيكي ياد كنيم.
در ادامه درمیرکشتلی روستای ولوکلا گتاب از مادر فداکار شهیدان والامقام عبدالحسین و ولی اله زندنا دیدار و عیادت صورت گرفت.
شهید عبدالحسین زندنا سوم آبان سال ۱۳۴۶ در گتاب متولد و در اول تیرماه سال ۱۳۶۶ در العنبر به درجه رفیع شهادت نائل و پیکر پاکش بعد از ده سال به میهن بازگشت. برادرش ولی اله زندنا دوم مرداد سال ۱۳۴۵ متولد و در نهم آذر سال ۱۳۶۱ در عین خوش به درجه رفیع شهادت نائل شد.
گفتنی در ادامه از پدر بزرگوار دو شهید گرانقدر صفدر و حیدر شفیع زاده گتابی دیدار به عمل آمد.
شهید صفدر شفیع زاده گتابی هشتم شهریور سال ۱۳۴۷ در گتاب متولد و اول مردادماه سال ۱۳۶۸ در اروند رود به درجه رفیع شهادت نائل شد. شهید حیدر شفیع زاده گتابی متولد دوم فروردین سال ۱۳۴۴ و در بیست و ششم فروردین سال ۱۳۶۵ در فاو به درجه رفیع شهادت نائل شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه