شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[14 / 4 / 1399] مهران آزاد شد، قلب امام شاد شد؛
[14 / 4 / 1399] حاج احمد متوسلیان سال ۶۲ شهید شده بود؟
[14 / 4 / 1399] فرمانده‌ای که در دل دشمن هم ترسی از معرفی خود ...
[14 / 4 / 1399] در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده‌ی شهید ا ...
[14 / 4 / 1399] موضوع تیرباران ۲ سال پیش مطرح شد؛
[14 / 4 / 1399] حقوق بشر آمریکایی به سبک حمایت از خونریزی جنایت ...
[15 / 4 / 1399] زندگی شهید قربانخانی شنیدنی شد؛
[14 / 4 / 1399] ۷ کتاب درباره زندگی و سرنوشت مبهم حاج احمد متوس ...

 

کدخبر: 72598
تاریخ انتشار: 8 تیر 1399 _14:37:58
یادواره شهدای واقعه هفت تیر در مشگین شهر برگزار شد

یادواره 17 هزار شهید ترور و شهدای هفتم تیر با محوریت شهید مظلوم دکتر بهشتی در شهرستان مشگین شهر برگزار شد.

 

تا شهدا؛  در این مراسم هفتم تیرماه 99 حجت الاسلام باوقار امام جمعه شهرستان مشگین شهر اظهار کرد: سيد شهداي واقعه هفتم تير شهيد بهشتي بود كه صوت زيباي ايشان هميشه در ياد ماست، سخنان شهيد بهشتي در آن شرايط جنگ و تهديدات مختلف كه با اطمينان قلبي مطرح مي كردند به جوانان ما براي دفاع از ارزش هاي انقلاب اسلامي انرژي مي بخشيد.
وی افزود: تدبر در زندگي شهيد بهشتي نشان مي دهد که ایشان از اوايل جواني به فکر گسترش مرزهاي اسلام و تربيت نسل جوان بود و به معناي امروزي ابهت انقلاب اسلامي را در سر مي پروراند.
  امام جمعه شهرستان مشگین شهر بیان کرد: در بررسي ابعاد مختلف شخصيتي و زندگي شهيد بهشتي مشاهده مي كنيم كه دغدغه اين شهيد بزرگوار تربيت نسل جوان كارآزموده اي بود كه اميد داشت بتوانند پيامي كه امام امت براي آينده مردم و كشور ترسيم كردند را به گوش جهانيان برسانند.
با وقار اضافه کرد: يكي از مشخصات مهم اين شهيدبزرگوار مظلوميت ايشان بود، در سالهاي اوليه انقلاب كه دشمنان و منافقان به اين شهيد بزرگوار تهمت ها و افتراهاي بسياري را نسبت مي دادند اما هرگز در سخنراني هايش از خود در مقابل اين تهمت ها دفاع نمي كرد و مظلوميت ايشان از اين بابت بود.
وی عنوان کرد: مظلوميت شهيدبهشتي تنها از نظر به شهادت رسيدن به دست شقي ترين افراد نبود بلكه به خاطر اين بود كه او در دوران  پیش  و پس از انقلاب بيش از تمام دوران زندگي اش رنج كشيد. 
باوقار با اشاره به همزمانی سالروز بزرگداشت هفت تیر و هفته قوه قضائیه تاکید کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هفت تیر، افشای چهره منافقین کور دل و بازشناسی اندیشه های شهید آیت ا... بهشتی است.
در این مراسم اهالی شهید پرور و انقلابی، خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران معزز، امام جمعه، فرماندار، فرمانده و کادر سپاه  و  همه مسئولان ادارات و نهادها و فرماندهان نظامی و انتظامی، ریاست و پرسنل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مشگین شهر حضور داشتند

ابزار هدایت به بالای صفحه