شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[14 / 4 / 1399] مهران آزاد شد، قلب امام شاد شد؛
[14 / 4 / 1399] حاج احمد متوسلیان سال ۶۲ شهید شده بود؟
[14 / 4 / 1399] فرمانده‌ای که در دل دشمن هم ترسی از معرفی خود ...
[15 / 4 / 1399] زندگی شهید قربانخانی شنیدنی شد؛
[14 / 4 / 1399] در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده‌ی شهید ا ...
[14 / 4 / 1399] موضوع تیرباران ۲ سال پیش مطرح شد؛
[14 / 4 / 1399] حقوق بشر آمریکایی به سبک حمایت از خونریزی جنایت ...

 

کدخبر: 72561
تاریخ انتشار: 8 تیر 1399 _08:26:08
وعده صادق حاج قاسم به خانواده شهید مدافع حرم

همسر شهید کمالی، شهید مدافع حرم، گفت: پیکر همسرم پس از تفحص به کشور بازگشته و اکنون در معراج شهدای تهران است اما ما هنوز سعید را ندیدیم.

 

تا شهدا؛ بعد از شناسایی و تفحص پیکر شهید مدافع حرم علی جمشیدی بعد از چهار سال، شهید سعید کمالی نیز به کشور بازگشت.

همسر شهید کمالی اعلام کرد: پیکر همسرم پس از تفحص به کشور بازگشته و اکنون در معراج شهدای تهران است اما ما هنوز سعید را ندیدیم.

همسر این شهید گفت: در دیداری که با حاج قاسم داشتیم به او گفتم: «ببخشید سردار می تونم یک سئوال بپرسم؟» گفت: بله. پرسیدم: از شهدای خانطومان خبری نیست، پیکر همسرم و چند شهید دیگر هنوز برنگشته. بعد با حالت مستأصل گفتم: بالاخره برمی گردن؟! حاجی دوباره چند لحظه سکوت کرد و بعد سه مرتبه گفت: میان، میان، میان.

مادر همسرم مجدد گفت: پسرم دوست داشت گمنام باشد، شاید خودش اینجور می خواهد و برای همین برنمی گردد. سردار گفت: آقا سعید به خاطر دل همسرش هم شده برمی گرده»

گفتنی است سعید کمالی کفراتی ۱۹ شهریور سال ۱۳۶۹، در روستای کفرات از توابع بخش هزارجریب شهرستان نکا متولد شد. سعید برای اولین بار در تاریخ  ۹۵/۱/۱۴  برای دفاع از حرم  حضرت زینب(س) عازم سوریه شد و در جمع رزمندگان لشکر۲۵کربلا با تکفیری ها مبارزه کرد.

او سرانجام در ۱۷ اردیبهشت ۹۵ یعنی همان سال اعزام اش، در منطقه خان طومان، به همراه ۱۲ تن از همرزمانش به شهادت رسید. هنوز پیکر برخی دیگر از شهدای خان طومان، مانند شهید محمد بلباسی جاویدالاثر است. 

ابزار هدایت به بالای صفحه