شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 4 / 1399] برشی از روایت شناسایی پیکر شهید حججی؛
[24 / 4 / 1399] شهید سید محمدرضا دستواره؛
[25 / 4 / 1399] «اربعین» ظرفیتی مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و ...
[24 / 4 / 1399] دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»؛
[24 / 4 / 1399] باور نمی‌کردم به «سوریه» برود؛
[24 / 4 / 1399] ۲۴ تیر سالروز اجرای «عملیات قادر»؛
[24 / 4 / 1399] به مناسبت هفته حجاب و عفاف؛
[24 / 4 / 1399] مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ا ...

 

کدخبر: 72088
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1399 _23:07:37
پیام مدیرکل بنیاد استان ایلام به مناسبت سالروز بمباران هوائی شهرهای ملکشاهی، ایوان و زرنه

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در سالروز بمباران هوائی شهرهای ارکواز ملکشاهی، ایوان و زرنه با صدور پیامی این ایام را گرامیداشت.

 

تا شهدا؛ متن پیام اسدالله تولیده به این شرح است:

«بسم رب شهدا و الصدیقین»

«من رنجهایی که در جنوب و در غرب به برادران و خواهران ما وارد‌‎ ‌‏می شود می دانم و متأثر هستم و همۀ مؤمنین و همۀ مسلمین هم متأثر‌‎ ‌‏هستند.»

حضرت امام خمینی (ره)


در طول دوران هشت ساله جنگ تحمیلی رژیم جنایتکار بعث عراق بارها تمام قوانین بین المللی و اصول انسانی را زیر پا گذاشته و در بمباران‌های خود مراکز غیرنظامی ایران همچون مناطق مسکونی و بیمارستان ها را نشانه گرفته و با کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع، فجایع بسیاری در تاریخ به نام خود ثبت کردند.

در هفدهم و هجدهم خردادماه سال ۶۴ اتفاقات ناگوار و خون‌باری برای کشور و استان ایلام به وقوع پیوست که امروز یاد آن روزها تداعی کننده روز‌های تلخی است که توسط جنایت پیشگان بین المللی و با حمایت پیدا و پنهان مدعیان دروغین حقوق بشر رقم خورده است.

شهادت ۷۲ نفر در ارکواز ملکشاهی و ۱۳۰ نفر در ایوان و زرنه، سند مظلومیت مردم ایران در این جنگ نا برابر است، که قلب ملت ایران و به‌ویژه مردم شهید پرور استان ایلام بعد از گذشت قریب به سی و پنج سال از رنج و درد پرپر شدن این لاله های بخون خفته هنوز التیام نیافته است.
اینجانب در آستانه فرارسیدن سالروز حمله هوائی رژیم بعث عراق به شهرهای ملکشاهی، ایوان و زرنه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به روح پاک شهدای گلگون کفن به ویژه شهدای بمباران هوائی شهرهای ارکواز ملکشاهی، ایوان و زرنه درود میفرستم و همنشینی با اولیا الهی را برای آنان از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.


اسدالله تولیده
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام

ابزار هدایت به بالای صفحه