شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 4 / 1399] برشی از روایت شناسایی پیکر شهید حججی؛
[24 / 4 / 1399] شهید سید محمدرضا دستواره؛
[25 / 4 / 1399] «اربعین» ظرفیتی مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و ...
[24 / 4 / 1399] دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»؛
[24 / 4 / 1399] باور نمی‌کردم به «سوریه» برود؛
[24 / 4 / 1399] ۲۴ تیر سالروز اجرای «عملیات قادر»؛
[24 / 4 / 1399] به مناسبت هفته حجاب و عفاف؛
[24 / 4 / 1399] مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ا ...

 

کدخبر: 72080
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1399 _14:53:38
برگزاری جلسه شورای مشاوره دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر در نجف‌آباد

جلسه شورای مشاوره دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نجف‌آباد برگزار شد.

 

تا شهدا؛ جلسه شورای مشاوره دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر با حضور مهدی رجایی کارشناس ستاد شاهد و محمد نورمحمدی کارشناس مرکز مشاوره آموزش‌وپرورش و شریعتی‌نیا رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نجف‌آباد، جهت بررسی وضعیت تحصیلی تربیتی و مشکلات دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر برگزار شد.
شریعتی‌نیا رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مرکز مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان جهت رفع مشکلات و معظلات دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر و ارائه خدمات به این عزیزان پیگیری‌های مکرری انجام داده است و مشاوران عزیز ما تلاش می‌کنند تا با ایجاد رابطه‌ای صمیمانه و دو جانبه به دانش‌آموزان در بررسی مشکلاتشان از جوانب و دیدگاه‌های مختلف کمک کنند. 
وی افزود: دانش‌آموزان ضمن یادگیری فرآیند مشکل‌گشایی باید بتوانند با بینشی وسیع به مسائل نگریسته و موفق به اخذ تصمیمات مناسب گردند و مشاورین برای هیچ دانش‌آموزی تصمیم نمی‌گیرد و یا به او القای نظر نمی‌کند بلکه تصمیم‌گیری اختیار و انتخاب و مسئولیت تام برعهده دانش‌آموز است.
در ادامه مهدی رجایی مسئول ستاد شاهد آموزش‌وپرورش با عنوان اینکه در امر تحصیل دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر به خصوص فرزندان جانباز، خانواده و والدین نقش بسزایی دارند گفت: عامل خانواده از عوامل مهم در زمینه پیشرفت تحصیلی دانش‌آموز یا وقوع افت تحصیلی است و انگیزه‌ها و علایق تحصیلی دانش‌آموز در خانواده شکل می‌گیرد و به آن جهت داده می‌شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تشریح کرد: در فرآیند مشاوره تحصیلی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر، لزوم انجام مشاوره با والدین ضرورت و اهمیت خاصی پیدا می‌کند و لازم به نظر می‌رسد والدین و به طور کلی خانوادهای ایثارگران با پیگیری‌هایی که مرکز مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می‌دهد نیز اطلاعات کافی از ویژگی‌ها و استعدادهای فرزندان خود کسب نمایند و در زمینه‌ پیشرفت تحصیلی فرزندان خود تلاش کنند.
در پایان، بر لزوم برگزاری این جلسه به صورت ماهیانه تاکید و در خصوص مشکلات و معضلات تعدادی از این دانش‌آموزان بحث و تبادل نظر شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه