شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] سرباز «حاج‌قاسم» افتخار «رئیس‌آباد» شد؛
[16 / 4 / 1399] نگاهی به مجموعه داستان «خط مرزی»؛
[16 / 4 / 1399] به مناسبت سالروز شهادت؛
[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] علی‌رغم گسترش «کرونا»کتاب‌های انتشارات «راه یار ...
[16 / 4 / 1399] به عشق شهید سلیمانی ۹ ساعت رکاب زدم؛
[16 / 4 / 1399] طی نشستی مجازی صورت گرفت؛
[16 / 4 / 1399] معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛
[16 / 4 / 1399] ثبت جامع خاطرات ایثارگران وزارتخانه ارتباطات؛
[16 / 4 / 1399] مسوول کنگره ملی شهدای گمنام و جاویدالاثر کشور؛
[16 / 4 / 1399] روایت عاشقانه‌های مادر شهید «هادی چوپان» و فراق ...
[16 / 4 / 1399] برای جامعه ایثارگری کشور؛
[16 / 4 / 1399] شهید رضا حدادیان؛

 

کدخبر: 72063
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1399 _09:08:13
دو شعاع از یک منبع نور

بررسی شخصیت و سیره الهی سیاسی حضرت امام خمینی (ره) و حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) حاکی از آن است که این عزیزان چونان دو شعاع از یک منبع نور هستند که انقلاب اسلامی را بر همان صراطی که با خدا عهد بسته‌اند، پیش برده و از راه حق عدول نکرده‌اند.

 

تا شهدا؛ حامد افروغ؛ با نگاهی ساده و حتی غیر علمی هم اگر به رحلت جانگداز حضرت امام خمینی (ره) بنگریم، بی‌شک فقدان ایشان را یکی قله آزمون‌های الهی از ملت ایران خواهیم یافت. قله‌ای که فتح آن تاب و توان را در ۱۴ خرداد ۶۸ از برخی دلدادگان حضرتش گرفت و با شنیدن خبر رحلتش ـ اگر چه به سبب بیماری‌شان این احتمال می‌رفت ـ برخی از مردم از شدت گریه و ناله و سهمگینی داغ فراق آن روح خدایی، جان به جان‌آفرین تسلیم کرده و شهید راه عشق شدند.

فقدان امام خمینی (ره) از جمله موضوعاتی بود که حتی تصورش را هم برای ملت ایران سخت می‌کرد به طوریکه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) در بیان خاطره‌ای فرموده بودند که آرزو می‌کردند قبل از امام (ره) دنیا راترک کنند چرا که حتی تصور نبودن امام (ره) هم برایشان گران بود؛ این البته آرزویی است که در آن برهه از زبان خیلی از مردم جاری بود و اذعان چنین شخصیتی در چنین سطحی، حاکی از عمق نفوذ و صلابت پشتوانگی شخصیت امام (ره) برای ایران و ایرانی داشت.

اما از آنجا که وقتی ملتی برای خدا قیام کند، خداوند راه‌های رحمت را برویش می‌گشاید، حتی سهمگینی رحلت شخصیتی بی‌نظیر، چون «روح خدا» نمی‌تواند مانعی برای تداوم راه خدا توسط آن ملت شود؛ لذا ذات اقدس اله از راهی که کمتر کسی از مردم تصورش را داشت، به جبران فقدان امام (ره) پرداخت و با تعیین حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای به رهبری، هم از داغ نبود آن امام عزیز کاست و هم مهر تاییدی بر تداوم راه انقلاب اسلامی زد، انتخابی که به حق، پس از دهه‌ها، باید آن را از الهامات خفیه الهی دانست که فردی روح‌الله‌گونه را بر مسند ولایت نشانده است.

انتخاب آیت الله سید علی خامنه‌ای، اما از زوایایی باید مورد مدّاقه و بررسی قرار گیرد، چرا که مدیریت و کیاست ایشان در رهبری نظام اسلامی در گردنه‌های پر پیچ و خم سیاسی و کلان جامعه ایران انقلابی از جمله شاهکار‌هایی است که برای اهل علم و حکمت می‌تواند سرفصل‌هایی جهت آموزش و تربیت نیرو‌های زبده سیاسی و مدیریتی باشد. رخداد‌های پیش‌آمده در دوره رهبری بیش از ۳۰ سال حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) بعضا چنان با اهمیت و حساس می‌نماید که اگر برای یکی از آن‌ها خطا رخ می‌داد چه بسا دودمان انقلاب اسلامی را به باد می‌داد که عدم دخالت در درگیری‌های صدام حسین و آمریکا یک نمونه کوچک آن است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی به گواه نزدیکان و اطرافیان حکومت و انقلابیون از جمله علمایی بوده و هستند که در زمینه ساده‌زیستی و سلوک مومنانه و بر طریق زهد و ورع، از سرآمدان این روزگار هستند به طوری‌که از اول پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز علی‌رغم دسترسی‌ها و اختیاراتشان در طول این بیش از ۴۰ سال، حتی یک نقطه خاکستری در زمینه فساد مالی و اقتصادی در خود و فرزندانشان یافت نمی‌شود، و این مطلب از آنجایی پررنگ‌تر می‌شود که مورد اعتراف «سید عطاءالله مهاجرانی» از وزرا و مسئولان سابق نظام و مخالفان و فراریان امروز در خارج کشور قرار می‌گیرد.

ازتباط‌گیری، هم‌سفرگی و مآنست حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بدنه مردم مطلبی است که از جمله سیره و روش زندگی معظم له بوده و هست به طوریکه هنوز هم علی‌رغم گرفتاری‌های کاری و مشغله‌های بسیار ایشان، این ارتباط با اقشار مختلف مردم قطع نشده و اساسا حضور ایشان در مساجد برای پرسش و پاسخ با بدنه مردم آن هم بدون واسطه، از زمان نمایندگی ایشان در مجلس شورای اسلامی، الگویی عملیاتی برای مسئولان کشور است. اتفاقی که امروز به دلیل محدودیت‌های حفاظتی در حسینیه امام خمینی (ره) به شکل دیدار با شعرا، دانشجویان، فرهنگیان، کارگران، دانش آموزان، بانوان فعال اجتماعی، هنرمندان و ... صورت می‌گیرد و معظم له از نزدیک در جریان گزارشات و انتقادات این اقشار قرار می‌گیرند.

شجاعت و عزت نفس ایشان در مواجهه با اتفاقات روز کشور از جمله خصوصیت‌های ایشان است به طوری‌که کمتر کسی را می‌توان مانند او یافت که در برابرش بتوان از صدر تا ذیل کشور را به باد انتقاد گرفت و با چهره آشفته و ابروان در هم رفته مواجه نشد، و حتی ایشان با سبک و سنگین کردن انتقادات از پذیرش ضعف‌ها هم ابایی نداشته و در موارد بسیار ـ فی‌المجلس ـ حق را به طرف منتقد داده و بزرگی خود را به اثبات رسانده‌اند.

از طرفی اقتدار و عزت ایشان در عالم سیاست هم سرفصلی جدا برای اثبات انتخاب درست خبرگان رهبری در ۱۴ خرداد ۶۸ است به طوری‌که در اقدامی بی‌نظیر ضمن پذیرش نماینده دولت مستکبر آمریکا ـ آبه شینزو نخست وزیر ژاپن ـ با تحقیر دولت آمریکا از پذیرش پیام رئیس جمهور آن کشور استنکاف می‌ورزند تا صلابت و عزت الهی رهبری انقلاب اسلامی ایران را به رخ تاریخ بکشند.

هر چه در شخصیت سترگ و ناشناخته این مرد بزرگ دقیق می‌شویم، بر حکمت پیر جماران مبنی بر معرفی ایشان برای رهبری نظام بیشتر پی می‌بریم و اینکه حتی توصیه آن عزیز سفرکرده هم اینگونه باعث عزت ایران بزرگ شده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه