شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 4 / 1399] برشی از روایت شناسایی پیکر شهید حججی؛
[24 / 4 / 1399] شهید سید محمدرضا دستواره؛
[25 / 4 / 1399] «اربعین» ظرفیتی مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و ...
[24 / 4 / 1399] دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»؛
[24 / 4 / 1399] باور نمی‌کردم به «سوریه» برود؛
[24 / 4 / 1399] ۲۴ تیر سالروز اجرای «عملیات قادر»؛
[24 / 4 / 1399] به مناسبت هفته حجاب و عفاف؛
[24 / 4 / 1399] مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ا ...

 

کدخبر: 72059
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1399 _09:00:54
نخستین یادمان شهدای سپاه ناحیه قوچان رونمایی شد

نخستین یادمان شهدای سپاه ناحیه قوچان ویژه ۱۲ سردار شهید این سپاه با حضور مسوولان شهرستان رونمایی شد.

 

تا شهدا؛ مراسم رونمایی از یادمان شهدای سپاه ناحیه قوچان ویژه ۱۲ سردار شهید سپاهی این شهرستان با حضور مسئولان برگزار شد.
امام‌ جمعه قوچان در این مراسم گفت: یکی از برنامه‌ریزی‌های شهرستان ایجاد یادمان در تمام مساجد شهری تا پایان سال ۹۸ بود که متأسفانه شیوع کرونا و همراهی نکردن برخی افراد در شهرستان موجب شد این اتفاق به‌صورت کامل انجام نشود.
حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی با اشاره به سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) افزود: از سال ۴۲ که حضرت امام صدای ملکوتی خود را به جامعه رساندند این عظمت را در دنیا ایجاد کردند و امروز تمام دنیا مسخر انقلاب اسلامی ایران شده ‌است.
وی اضافه کرد: دشمنان ایران منتظر بودند کار این انقلاب تمام شود اما به کوری چشم آنان خودشان یکی پس از دیگری دچار مشکل شده و عظمت ایران و اقتدار رهبر معظم انقلاب به برکت وجود بنیان‌گذار این انقلاب بوده و خواهد بود.
فرمانده سپاه ناحیه قوچان هم در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی ایران نه در سال ۵۷ که از ۱۵ خرداد ۴۲ با دستگیری حضرت امام خمینی (ره) و زندانی شدن ایشان شروع شد.
سرهنگ پاسدار علی زرقانی افزود: یک فکر و یک اندیشه وقتی حقیقت داشته باشد خودش راهش را پیدا می‌کند و فکر بزرگ امام خمینی را حق جویان و آزادی خواهان جهان درک کردند و ما امروز می‌بینیم که از این فکر و اندیشه حق در اطراف ‌و اکناف دنیا استقبال شده است.
وی با تأکید بر این که راه امام خمینی (ره) مرزهای جغرافیا و منطقه را درنوردیده و صدای او در تمام دنیا شنیده می‌شود ادامه داد: باید خوشحال باشیم در کشوری نفس می‌کشیم که جمهوری اسلامی، انفاس قدسی شهدا و دست ولایت بر سرماست.
همچنین پس از رونمایی از نخستین یادمان شهدای سپاه ناحیه قوچان، یادمان شهدای مسجد جامع قوچان و  یادمان نخستین شهدای انقلاب در این شهرستان یعنی شهیدان غلامیان و کریمی نیز رونمایی شد.
گفتنی است؛ شهرستان قوچان که در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد،  ۷۳۷ شهید را تقدیم این انقلاب کرده و این شهرستان میزبان ۱۰ شهید گمنام دفاع مقدس است.

ابزار هدایت به بالای صفحه