شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[10 / 4 / 1399] شهید حاج قاسم سلیمانی؛
[10 / 4 / 1399] برادر سردار شهید آخوندی مطرح کرد؛
[11 / 4 / 1399] بازخوانی زندگی معلم شهید «محمدعلی خدابخشی»؛
[11 / 4 / 1399] رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد؛
[10 / 4 / 1399] رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد؛
[10 / 4 / 1399] در دیدار معاون امور استان‌ها با رئیس بنیاد شهید؛
[10 / 4 / 1399] کارگردان مستند «بهشتی برای ملت»؛
[10 / 4 / 1399] دل ما به «بابایی‌‍‌»ها خوش است؛
[10 / 4 / 1399] در بیانیه «بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع م ...

 

کدخبر: 72023
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1399 _09:25:23
عملکرد بنیاد بابل در فروردین و اردیبهشت سال 99 تشریح شد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بابل طی گفتگویی عملکرد این بنیاد در فروردین و اردیبهشت سال 99 را تشریح کرد.

 

تا شهدا؛ کیومرث قلی پور خطیر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بابل دوشنبه ۱۲خرداد ماه، طی گفتگویی به تشریح  گزارش عملکرد و اقدامات صورت گرفته  بنیاد بابل از ابتدای سال ۱۳۹۹ پرداخت.
قلی پور با بیان اینکه خدمت به خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و حل کردن مشکلات آنها علاوه بر اینکه فضیلت بزرگی به شمار می رود، یک وظیفه شرعی ، عرفی و انقلابی است.
وی افزود: نگاه مسئولان به خانواده‌های شهدا و جانبازان باید یک نگاه ویژه باشد؛ چرا که شهدا با از خود گذشتگی و ایثار جان شیرین، امنیت و حریت را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و به دشمنان اجازه ندادند که تمامیت ارضی ایران را تحت سیطره خود قرار دهند.قلی پور در ادامه عملکرد حوزه های مختلف را تشریح نمود.
در حوزه تعاون عملکرد مرکز مشاوره با توجه به شرایط کرونایی فروردین ماه به صورت تلفنی مشاوره انجام که تعداد ۳۱۵ ارتباط تلفنی به ثبت رسیده است. از اول اردیبهشت ماه با شرط رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اقدام به پذیرش به صورت حضوری شروع گردید که در مجموع این مدت ۲۵۲۰ مراجعه حضوری به این مرکز به ثبت رسیده است. قابل ذکر است این مرکز دارای ۴ پزشک متخصص اعصاب و روان، ۱۱ کارشناس ارشد روان شناسی و مشاوره می باشد.
وی افزود کلینیک مددکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بابل از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۴۴۳ دیدار در قالب طرح سپاس و با رعایت پروتکل بهداشتی از خانواده های معزز شهدا و ایثارگران داشته اند و با توجه به شرایط کرونایی ۶۰۰ تماس تلفنی به منظور پیگیری وضعیت سلامت و معیشت خانواده های معظم شاهد و ایثارگر صورت گرفته است.
رئیس‌ بنیاد بابل در خصوص حوزه درمان گفت: این حوزه نیز به دلیل افزایش سن ایثارگران به‌خصوص والدین معظم شهدا، نیاز به توجه ویژه‌ای دارد و باید در برنامه‌ریزی‌های اصلی و بلندمدت حوزه درمان لحاظ شود. در این حوزه، مسئله بیمه تکمیلی درمان اهمیت بسیار زیادی دارد که در بنیاد بابل در مجموع تعداد ۱۴۵۶۱ نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی و تعداد ۸۶۶۵ نفر تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار دارند. همچنین در بحث پایش سلامت برای ویزیت در منزل در حال حاضر تعداد ۴ پزشک عمومی در حال انجام خدمت پایش سلامت میباشند که رایزنی و پیگیری برای افزایش تعداد پزشک پایش سلامت با توجه به حجم و  پراکندگی جغرافیایی جامعه معظم شاهد و ایثارگر این شهرستان انجام و توفیقاتی نیز حاصل گردید. در حوزه کمیسیون پزشکی بیش از  ۳۰۰ جانباز در لیست انتظار قراردارند قرار دارند که مقرر گردید با همراهی و مساعدت مدیرکل محترم و معاون بهداشت و درمان استان با تخصیص سهمیه ویژه این مشکل مرتفع گردد.
ایشان در خصوص اقدامات انجام‌یافته در حوزه اشتغال گفت:  در مجموع ۸۷۲ بیکار در سیستم سجایا در این شهرستان به ثبت رسیده است و از ابتدای سال ۹۹ تاکنون توفیق چندانی در ایجاد فرصت های شغلی نداشتیم لیکن تعداد ۳ فقره وام خوداشتغالی جذب شده است و همچنین در این حوزه مذاکراتی با امضای تفاهم نامه فی مابین بنیاد شهید بابل و دانشگاه علوم پزشکی بابل در راستای جذب نیرو از سهمیه ۲۵ درصدی جذب دستگاهها (حجمی) صورت گرفته که در دست اقدام می باشد.
دکتر قلی پور در ادامه افزود در حوزه تسهیلات رفاهی از ابتدای سال۹۹ تاکنون تعداد ۵۰ فقره پرونده غرامت فوت(بیمه عمر) و ۸ پرونده بیمه حوادث بر اثر طوفان اخیر بعد از تکمیل تحویل بیمه کوثر گردید. همجنین در بحث کارت حکمت تقریبا هفتاد درصد توزیع شده و بقیه هم مقرر گردید طی یک هفته آینده توزیع و به اتمام برسد.
همچنین وام های ۱۸ درصد بانک دی باتوجه به اینکه ۲۵۰  نفر در نوبت دریافت آن هستند مقرر گردید طی جلسه اضطرای درخواست ها بررسی و با توجه به اولویت شرایط نیازمندی از هفته آینده پرداخت گردد.
گفتنی است از ابتدای سال ۹۹ تا کنون تعداد ۹ فقره وام قرض الحسنه ۵ میلیون تومانی بین متقاضیان توزیع گردید.
در ادامه قلی پور در خصوص کمک معیشت ایثارگران نیز گفت: تاکنون ۴۵۰ پرونده برقراری کمک معیشت را شناسایی و در لیست انتظار قرار دارند. که از ابتدای سال تاکنون با مساعدت مدیر کل محترم و معاون تعاون و امور اجتماعی استان تعداد ۴۲ نفر حقوقشان برقرار شده است.
رئیس بنیاد بابل در خصوص فغالیت بخش مسکن بنیاد اعلام نمود که تعداد ۴۰۵ فقره معرفینامه تسهیلات وام مسکن تبصره ای در سال جاری برای ایثارگران و خانواده معظم شهدا صادر گردید که  تعداد ۲۴۰ فقره موفق به جذب وام های مذکور شده اند و مابقی در دست اقدام و پیگیری میباشند.
دکتر قلی پور در ادامه فعالیت های حوزه فرهنگی را تشریح نمودند: مرمت و بازسازی تابلوهای سطح شهر بنیاد و تعویض بنرهای آنها و همچنین بازسازی نقاشی دیواری مربوط به شهدا در سطح شهر در دو ماهه اول سال ۹۹ صورت گرفته است.
حفظ، ارتقاء و کرامت نخبگان شاهد و ایثارگر و توجه شایسته به جایگاه استعدادهای برتر جامعه ایثارگری و شکوفایی استعدادهای آنان در جهت توسعه همه جانبه کشور یکی از سیاستهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد. دراین راستا بنیاد شهید و امورایثارگران شناسایی، جذب و هدایت خلاقیت استعدادهای برتر جامعه ایثارگری را مورد اهتمام ویژه قرار داده است، که در این راستا از ابتدای سال  تاکنون دو جذب نخبه و ۲ ارائه مقالات علمی پژوهشی داشته است. ختم گروهی قرآن کریم و شرکت در پویش مردمی بهار قرآن با شهدا، برگزاری مسابقات دارت، فراخوان جهت شرکت در مسابقات شهرستانی قرآن کریم ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر از فعالیت های حوزه پژوهش تبلیغات و فرهنگی اردویی بوده است.
ثبت خدمات دانشجویی در سیستم سجایا، تحلیل نتایج آماری دانشجویان ممتاز و مشروطی، تهیه کل مصوبات بازدید و جلسات دانشگاهها در سال۹۸  و ارائه به استان، بازدید از ۱۲ مدرسه، برگزاری جلسه ستاد اجرایی شاهد، بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان و ارائه و ارسال ارزیابی عملکرد واحد آموزش در سال ۹۸از فعالیت های حوزه آموزش عالی و عمومی در سال ۹۹ می باشد.
رئیس بنیاد بابل همچنین افزود: ملاقات عمومی با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله  اجتماعی روزهای سه شنبه برگزار گردید.
همچنین به منظور پیشبرد اهداف سازمان از ابتدای سال تاکنون ۵ جلسه شورای اداری و یک جلسه ستاد اقامه نماز برگزار گردید.
وی در ادامه افزود: بنیادشهیدوامورایثاران بابل با توجه به وسعت و گستردگی شهرستان و سرعت شیوع بیماری کووید ۱۹ به ویژه در سطح جامعه معزز شاهد و ایثارگر، با همکاری مدیرکل محترم بنیاد مازندران، سپاه ناحیه بابل، سازمانهای مردم نهاد و مدیریت مقابله با ویروس کرونا در راس فرماندار محترم، اقداماتی جهت جلوگیری از شیوع این در دستور کار قرار داده تا با بسیج امکانات و همکاری دولت و مردم این بیماری منحوس به طور کامل کنترل و ریشه‌کن شود. قابل ذکر است در ایم کرونایی تعداد ۲۵۰ عدد بادگیر چرمی، ۲۰۰ عدد بادگیر معمولی، بیش از ۶۰۰۰ عدد انواع ماسک، ۳۰۰۰ عدد باطری یک لیتری مایع ضدعفونی کننده سطوح، ۲۰۰ عدد باطری یک و نیم لیتری ضد عفونی کننده دست، ۱۰۰۰ عدد انواع دستکش ، ۹۵ عدد گان برای جامعه هدف معزز شهرستان تهیه و توزیع گردید.
گفتنی است همه روزه با اطلاع رسانی به کلیه مراجعین جامعه هدف بنیاد، اقلام بهداشتی توسط همکار گرجی مسئول درمان توزیع گردید.
در ادامه اقدامات کرونایی در راستای منویات مقام معظم رهبری حفظه الله و ایام دهه کرامت، با مشارکت مدیرکل محترم بنیاد شهید مازندران، همکاران خدوم بنیاد بابل، تعدادی از سازمانها و فروشگاههای مواد غذایی، تعداد ۲۰۰ بسته مواد غذایی مشتمل بر تعداد ۲عدد مرغ گرم و تازه، برنج، روغن مایع سرخ کردنی، پنیر، خرما، قند، ماکارونی و رب گوجه به ارزش بالغ بر ۲،۰۰۰،۰۰۰ ریال و جمعا" به ارزش ۴۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در چهار مرحله با همکاری همکاران و تعدادی از معتمدین معین دم درب منازل جامعه توزیع گردید.
رئیس بنیادبابل در پایان با اشاره به تعداد ۳۲،۰۷۱ هزار نفری جامعه هدف شهرستان بابل خاطرنشان کرد: خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان میراث داران انقلاب اسلامی و سرمایه های معنوی کشور به شمار می روند و امید است با تلاش شبانه روزی همکاران بیش از پیش به ارائه خدمات به این عزیزان پرداخت.

ابزار هدایت به بالای صفحه