شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] سرباز «حاج‌قاسم» افتخار «رئیس‌آباد» شد؛
[16 / 4 / 1399] نگاهی به مجموعه داستان «خط مرزی»؛
[16 / 4 / 1399] به مناسبت سالروز شهادت؛
[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] علی‌رغم گسترش «کرونا»کتاب‌های انتشارات «راه یار ...
[16 / 4 / 1399] به عشق شهید سلیمانی ۹ ساعت رکاب زدم؛
[16 / 4 / 1399] طی نشستی مجازی صورت گرفت؛
[16 / 4 / 1399] معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛
[16 / 4 / 1399] ثبت جامع خاطرات ایثارگران وزارتخانه ارتباطات؛
[16 / 4 / 1399] مسوول کنگره ملی شهدای گمنام و جاویدالاثر کشور؛
[16 / 4 / 1399] روایت عاشقانه‌های مادر شهید «هادی چوپان» و فراق ...
[16 / 4 / 1399] برای جامعه ایثارگری کشور؛
[16 / 4 / 1399] شهید رضا حدادیان؛

 

کدخبر: 71990
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1399 _13:30:50
راه‌اندازی «موزه مجازی» برای هر شهید در هفته دفاع مقدس

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس: «موزه مجازی برای هر شهید» در هفته دفاع مقدس راه‌اندازی می‌شود تا مجموعه کاملی از اطلاعات هر شهید در یک جا جمع‌آوری شود.

 

تا شهدا؛ «علی‌اصغر جعفری» مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس امروز (دوشنبه) در نشست «ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در وزارت آموزش و پرورش» با بیان اینکه تمام توفیقاتی که امروز داریم به خاطر رهنمود‌ها و اندیشه‌های امام راحل است، اظهار داشت: همه باید یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن قصد داشت تا با تحمیل جنگ، انقلاب اسلامی را به زانو دربیاورد و امروز که ۴۰ سال از آن دوران می‌گذرد اثرات ایثار و فداکاری‌های آن دوران را در کشور شاهد هستیم و اگر رزمندگان نبودند و از کشور دفاع نمی‌کردند، امروز استخوان‌های ما زیر چکمه آمریکایی‌ها خُرد می‌شد.
وی ادامه داد: دشمن به جغرافیای جهان اسلام طمع کرده بود، ولی امروز شاهدیم که آن‌ها در حال ترک منطقه هستند؛ بنابراین تجربیات دفاع مقدس باید برای نسل جوان تبیین شود و وزارت آموزش و پرورش با توجه به ظرفیتی که دارد می‌تواند در این بخش موثر عمل کند.
مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: برنامه «شمیم نور» و «راهیان نور دانش آموزی» بخشی از اقدامات ارزنده‌ای است که توسط وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی شده است. امسال همه دستگاه‌ها گام‌هایی را نسبت به فرا رسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس برخواهند داشت؛ امروز کشور ما پیشرفت خوبی کرده است و حتی شاهد بودیم که کشتی‌های ما چطور با اقتدار به کشور ونزوئلا رسیدند، لذا اینکه دشمنان جرات دست‌اندازی به کشور ایران را ندارند، مدیون شهدا هستیم.
جعفری گفت: توجه به نسل جوان، بهره‌گیری از روش‌های جذاب و مناسب مانند فضای مجازی، تکریم و تجلیل از خانواده شهدای آموزش و پرورش و تقدیر از ایثارگران وزارت آموزش و پرورش باید مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار داشت: «موزه مجازی برای هر شهید» در هفته دفاع مقدس راه‌اندازی می‌شود تا مجموعه کاملی از اطلاعات هر شهید در یک جا جمع‌آوری شود و از آموزش و پرورش نیز تقاضا داریم اطلاعات شهدای این وزارتخانه را به ما بدهد تا در این موزه مجازی بارگذاری شود.
در طرح «شمیم نور» نیز آمادگی کامل داریم تا با آموزش و پرورش همکاری کنیم و معتقدیم گاهی یک بازدید از موزه‌های انقلاب اسلامی از هزاران سخنرانی تاثیرگذارتر خواهد بود.
مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اذعان کرد: در مراسم امسال به دنبال نقد دفاع مقدس نیستیم و بنا داریم جشن ۴۰ سالگی پیروزی در جنگ تحمیلی را بگیریم، لذا در استان‌ها و شهرستان‌ها ستاد داریم تا برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس به بهترین نحو ممکن اجرا شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه