شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[10 / 4 / 1399] شهید حاج قاسم سلیمانی؛
[10 / 4 / 1399] برادر سردار شهید آخوندی مطرح کرد؛
[11 / 4 / 1399] بازخوانی زندگی معلم شهید «محمدعلی خدابخشی»؛
[11 / 4 / 1399] رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد؛
[10 / 4 / 1399] رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد؛
[10 / 4 / 1399] در دیدار معاون امور استان‌ها با رئیس بنیاد شهید؛
[10 / 4 / 1399] کارگردان مستند «بهشتی برای ملت»؛
[10 / 4 / 1399] دل ما به «بابایی‌‍‌»ها خوش است؛
[10 / 4 / 1399] در بیانیه «بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع م ...

 

کدخبر: 71984
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1399 _13:22:08
شهید سلیمانی‌ها ماحصل مفهوم ولایت‌فقیه است

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه اضافه شدن مفهوم "ولایت‌فقیه " به قاموس سیاسی، علمی و سیاست بین‌الملل بود، گفت: تربیت انسان‌هایی مانند شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، شهید سپهبد صیاد شیرازی، شهدای رمضان نیروی دریایی و کلیه شهدای والامقام جمهوری اسلامی ایران، ناشی از پشتیبانی و تحت حمایت ولایت‌فقیه است.

 

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی عاطفی امروز در مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در سالن همایش‌های فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) رشت با اشاره اینکه امام با تمام وجود و در تمام رفتار و کردار خود خدایی بود، اظهار کرد: در تاریخ بشر، این‌چنین نمونه‌هایی بسیار کم، اتفاق می‌افتد چراکه اساساً ظرفیت طبیعت از پرورش چنین افرادی به تعداد کثیر، عاجز است ".

وی با بیان اینکه امام راحل در شرایطی که رژیم پهلوی تادندان‌مسلح شده بود، انقلاب را پایه‌ریزی کرد، خاطرنشان کرد: از سال ۴۲ تا ۵۷ ایشان استقامت به خرج دادند و در تمام سال‌های مبارزه، راه امام و خط فکری ایشان، ثابت بوده و لحظه‌ای از یاد خدا و نماز اول وقت، غافل نشد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه حاصل فعالیت‌های امام از ۴۲ تا ۶۸، اضافه شدن مفهوم "ولایت‌فقیه " به قاموس سیاسی، علمی و سیاست بین‌الملل بود، گفت: جمله معروف " پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد " نیز مؤید اهمیت بسیار بالای ولایت‌فقیه است.

وی تربیت انسان‌هایی مانند شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، شهید سپهبد صیاد شیرازی، شهدای رمضان نیروی دریایی و کلیه شهدای والامقام جمهوری اسلامی ایران را ناشی از پشتیبانی و تحت حمایت ولایت‌فقیه دانست و افزود: تا زمانی که ولایت‌فقیه وجود دارد، کشور از گزند کلیه دشمنانی که همواره نیات شومی دارند، در امان خواهد بود.

عاطفی با تأکید بر اینکه خدایی بودن امام بود که راه و قلمش را زنده نگه‌داشته است، گفت: هنر امام (ره) احیای بعثت پیامبر (ص)، در عصر معاصر و بعد از ۱۴۰۰ سال بوده است

ابزار هدایت به بالای صفحه