شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[10 / 4 / 1399] شهید حاج قاسم سلیمانی؛
[10 / 4 / 1399] برادر سردار شهید آخوندی مطرح کرد؛
[11 / 4 / 1399] بازخوانی زندگی معلم شهید «محمدعلی خدابخشی»؛
[11 / 4 / 1399] رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد؛
[10 / 4 / 1399] در دیدار معاون امور استان‌ها با رئیس بنیاد شهید؛
[10 / 4 / 1399] کارگردان مستند «بهشتی برای ملت»؛
[10 / 4 / 1399] دل ما به «بابایی‌‍‌»ها خوش است؛
[10 / 4 / 1399] در بیانیه «بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع م ...
[10 / 4 / 1399] در جلسه «قرارگاه راهیان نور دانش‌آموزی کشور» مط ...

 

کدخبر: 71983
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1399 _13:21:30
به فهرست هزاران شهید آرمان فلسطين پیوست

مسیر ملت فلسطین در جهاد و مقاومت مستمر است و همه امت اسلامی تا زمان تحقق اهداف خود شامل آزادی فلسطین و به دست آوردن حق بازگشت به اين راه ادامه خواهد داد.

 

تا شهدا به نقل از پايگاه خبري حماس، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای مطبوعاتی با گرامیداشت دهمین سالگرد شهادت تعدادی از فعالان مدني در کشتی مرمره توسط عناصر رژیم صهیونیستی، آن‌ها را الگوی همه امت اسلامی در دفاع از آرمان فلسطین برشمرد.
در این بیانیه که توسط ماهر صلاح رئیس جنبش در مناطق خارجی صادر شده آمده است: امروز دهمین سالگرد شهدای کشتی مرمره است که پیشتاز ناوگان بزرگ آزادی بود و هزاران کیلومتر برای رسیدن به غزه تحت محاصره در نوردید تا انسانیت و همبستگی خود را با تاکید بر اهمیت آرمان فلسطین نشان دهد.
آن روز خون مجروحان و شهدای مدني در دفاع از فلسطین و تلاش برای شکستن محاصره ظالمانه‌ای که اشغالگران صهیونیست بر نوار غزه قهرمان و صبور اعمال کردند بر زمین ریخت تا حلقه‌ای جدید در زنجیره‌ای مبارک از تلاش‌های  جدید در دفاع از مسجدالاقصی، قدس و فلسطین در عرصه میدانی و مجامع بین المللی در دفاع از حق ثابت فلسطین در خاک و مقدسات و زندگی کریمانه در کشور آزاد و مستقل خویش باشد.
نام شهدای کشتی مرمره به فهرست هزاران شهید ديگر پیوست که جان و خون خود را برای بیش از یک قرن تا به امروز در دفاع از فلسطین فدا کردند و خونشان با خون شهدا و مجروحان فلسطینی در هم آمیخت و یاد آن‌ها در خاطر و ذهن ما باقی خواهد ماند.
ناوگان آزادی نمونه عملی آزادی امت اسلام برای ایستادن در کنار فلسطین از قدس و غزه گرفته تا همه خاک و آبش بود. در زمانی که جهان هیچ کاری برای رفع محاصره جنایتکارانه از غزه نکرد اعضای امت ما در کشور‌های عربی و اسلامی و تعدادی از آزادگان و شریفان جهان به رغم اختلاف زبان‌ها و رنگ پوست و اعتقاداتشان در موج‌های متوالی در ناوگان آزادی به حرکت در آمدند و تعدادی از آن‌ها موفق شدند خود را به ساحل غزه برسانند. اشغالگران صهیونیستی نیز با به کار بردن نیروی قهرآمیز در دریا بار‌ها و بار‌ها چهره زشت خود را که ابایی از ریختن خون و تخریب دارایی‌ها و شکستن قوانین و عرف‌های بین المللی و انسانی ندارد نشان داد.
مسیر ملت فلسطین در جهاد و مقاومت مستمر است و همه امت اسلامی از همه طیف‌های آن تا زمان تحقق اهداف خود شامل آزادی فلسطین و به دست آوردن حق بازگشت به اين راه ادامه خواهد داد.

ابزار هدایت به بالای صفحه