شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[18 / 4 / 1399] در جلسه سازمان زنان با همسران آزادگان مطرح شد؛
[17 / 4 / 1399] خالق سردیس سردار سلیمانی؛
[17 / 4 / 1399] روحانی گردان تخریب لشکر ۱۰ روایت کرد؛
[17 / 4 / 1399] روایت سردار حسن رستگار پناه از اواخر سال ۵۹ در ...
[18 / 4 / 1399] مادر شهید «صادق عدالت‌اکبری» با بیان خاطره‌ای م ...
[18 / 4 / 1399] نور معطر به عطر شهید مدافع حرم؛
[18 / 4 / 1399] نگاهی به کتاب «هفت روز آخر»؛
[18 / 4 / 1399] آزاده سرافراز گردان «کمیل» در خاطره‌ای تشریح کرد؛

 

کدخبر: 71931
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1399 _09:25:21
کارهایتان مخلصانه و فقط برای خدا باشد

شهید ابراهیم عباسى در وصیت‌نامه خود آورده است: تمام کارى را که انجام مى‌دهند مخلصانه براى خدا است که این کار باعث رها شدن از بند شیطان و نجات از آتش جهنم است بدانید که اخلاص محک شناخت متقى و مومن از غیرمومن و غیرمتقى است

 

تا شهدا؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».

تبرک لحظاتمان با شهید ابراهیم عباسى:

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود و سلام بیکران به پیشگاه یگانه منجى عالم بشریت مهدى صاحب‌الزمان و با درود و سلام بر نایب بر حقش امام خمینى که طاغوت را ریشه‌کن کرد و با درود و سلام به رزمندگانی که درس آزادگى را به ما آموختند و سلام بر شهیدان صدر اسلام از هابیل تا حمزه سیدالشهدا و از حسین علیه‌السلام تا مظلومان زمان و سلام بر پیروان خط سرخ ثارالله و خونین‌کفنان دشت کربلا و سلام بر مسئولین خط امام که خالصانه براى این ملت غیور و متعهد به انقلاب به حسین زمانشان لبیک گفته و هیچ باکى از کشته شدن در راه حق ندارند.

با یاد خدا و یاد اولیاءالله وصیتم را آغاز مى‌کنم به امید آنکه این بار دین خودم را به شهیدان و ملت ایران ادا کرده باشم. البته مى‌دانم که رسیدن به درجه و مقام لقاءالله و زیارت خداوند مقتضى افراد صالح و متقى است و عاصیان را در آن جایگاه و مقام راهى نیست لیکن در اینجا توبه و ندامت خود را با کمال سرافکندگى و خجلت به پیشگاه حضرت باریتعالى و رحمت نامتناهى او مى‌برم و امیدوارم که به حق محمد و آل محمد خداوند بر حقیر تفضل و ترحم نماید و از گناهان و تقصیراتم در ذرد و ما را به شفاعت حسین (ع ) و وساطت مولا اباصالح‌المهدى(عج) نائل فرماید.

  خوشا به حال کسانی که در تمام احوال اخلاص براى خدا را فراموش نکنند و تمام کارى را که انجام مى‌دهند مخلصانه براى خداست که این کار باعث رها شدن از بند شیطان و نجات پیدا کردن از آتش جهنم است بدانید که اخلاص محک شناخت متقى و مومن از غیرمومن و غیرمتقى است و لذا اخلاص در امور را پیشه خود قرار دهید در همه اوقات به یاد خدا و در جمیع احوال به ذکر صلوات مهیا باشید.

سخنى با پدر و مادر عزیز و مهربانم: امیدوارم که سلام ناقابل فرزندتان را بپذیرید و از اینکه سال‌ها باعث رنج و زحمت شما شده‌ام مرا ببخشید و اینجا اعتراف مى‌کنم که من آن طور باید و شاید حقوق حق شما را نتوانستم ادا کنم و امیدوارم که مرا حلال کنید و به شما نوید را مى‌دهم که تحمل این تلخی‌ها هم یکى از بزرگ‌ترین عبادات است انشاءالله تلاش نمایید هر چه در توان دارید در راه این انقلاب و امام و اسلام هدیه نمایید که معلوم نیست که این توفیق براى همیشه نزد امت بماند یا نه. با دادن جان و مال خود را در این اجر عظیم الهى شرکت دهید و این توصیه را به همه بکنید.

پدر عزیزم از این که تربیت شما مرا به راه اسلام و قرآن کشاند و عاقبت مرا به عاقبتى خیر ختم کرد از شما بسیار متشکرم و امیدوارم که خداوند شما در ثواب شهیدان راهش شریک گرداند.

ابزار هدایت به بالای صفحه