شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 4 / 1399] برشی از روایت شناسایی پیکر شهید حججی؛
[24 / 4 / 1399] شهید سید محمدرضا دستواره؛
[25 / 4 / 1399] «اربعین» ظرفیتی مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و ...
[24 / 4 / 1399] دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»؛
[24 / 4 / 1399] باور نمی‌کردم به «سوریه» برود؛
[24 / 4 / 1399] ۲۴ تیر سالروز اجرای «عملیات قادر»؛
[24 / 4 / 1399] به مناسبت هفته حجاب و عفاف؛
[24 / 4 / 1399] مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ا ...

 

کدخبر: 71917
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1399 _08:33:21
پایان آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل با تقدیم یک شهید

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل پاوه سرانجام با اقدیم یک شهید از نیرو‌های تکاور تیپ انصار الرسول (ص) پایان یافت.

 

تا شهدا؛ فریدون یاوری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت:آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل پاوه که از ظهر سه شنبه مورخ ۹۹/۳/۶ و از ساعت ۱۴ آغاز شده بود سرانجام با تلاش محیط بانان و دوستداران طبیعت و البته تقدیم یک شهید از نیرو‌های تکاور تیپ انصار الرسول (ص) پایان یافت.


او افزود: در پی آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل، محیط بانان به همراه مأمورین یگان منابع طبیعی، سازمان‌های مردم نهاد، نیرو‌های مردمی دوستدار طبیعت ونیرو‌های نظامی به ویژه تیپ انصار الرسول (ص) به منطقه اعزام که با وجود صعب العبور بودن و پوشش گیاهی متراکم منطقه پس از ساعت‌ها تلاش، خوشبختانه آتش سوزی مهار شد.

یاوری در ادامه افزود:اما متأسفانه در این حادثه، یکی از نیرو‌های خدوم تیپ تکاور انصار الرسول (ص) بر اثر آتش سوزی شدید دعوت حق را لبیک و در راه حفاظت و صیانت از انفال خدادادی به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

محمد اخگر زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاوه نیز در خصوص جزئیات این آتش سوزی گفت: این آتش سوزی طی دو مرحله روی داد که ابتدا حوالی ساعت ۱۴ مورخ سه شنبه ۶/۳/۹۹ آغاز و در ساعت ۳ بامداد روز بعد خاتمه یافت. اما با توجه به صعب العبور بودن و گسترش مجدد شعله‌های آتش و شرایط سخت برای کنترل آن، آتش در روز بعد شعله ور شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاوه بیان کرد: آتش بی احتیاطی بر پیکره طبیعت علاوه بر اینکه باعث از بین رفتن ۳۷۰ هکتار از جنگل‌های بلوط منطقه گردید، متأسفانه موجب شد یکی از نیرو‌های جان بر کف تیپ تکاور انصار الرسول (ص)بنام احسان عزیزی دچار آتش سوزی شدید شده و در راستای حفاظت از طبیعت و محیط زیست جان خود را نثار و به شهادت برسد.

اخگرزاده در پایان ضمن تشکر از نیرو‌های دوستدار طبیعت، از عموم مردم درخواست کرد با توجه به شروع فصل گرما و مستعد بودن پوشش گیاهی مناطق برای آتش سوزی، از برپایی هر گونه آتش در طبیعت جداً خودداری نموده تا شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه