شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 4 / 1399] برشی از روایت شناسایی پیکر شهید حججی؛
[24 / 4 / 1399] شهید سید محمدرضا دستواره؛
[25 / 4 / 1399] «اربعین» ظرفیتی مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و ...
[24 / 4 / 1399] دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»؛
[24 / 4 / 1399] باور نمی‌کردم به «سوریه» برود؛
[24 / 4 / 1399] ۲۴ تیر سالروز اجرای «عملیات قادر»؛
[24 / 4 / 1399] به مناسبت هفته حجاب و عفاف؛
[24 / 4 / 1399] مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ا ...

 

کدخبر: 71831
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1399 _12:39:32
یادواره ۱۱ شهید فتح خرمشهر در مهریز برگزار شد

یادواره سرداران و ۱۱ شهید مهریز در عملیات بیت‌المقدس برابر سوم خردادماه سال ۱۳۶۱ خورشیدی برای آزادسازی خرمشهر در تالار ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان با حضور جمعی از بسیجیان و مردم برگزار شد.

تا شهدا؛ ر این آیین که با هدف بزرگداشت روز ایثار و مقاومت و شهدا برگزار شد، یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس با بیان خاطراتی از عملیات آزادسازی خرمشهر گفت: رمز پیروزی و موفقیت رزمندگان اسلام در این فتح  چیزی جز اخلاص و معنویت نبود و توجه به نماز اول وقت آن هم در آن شرایط سخت جنگی از شاخصه‌های اخلاقی رزمندگان بود.

حسن رعیت شنبه شب افزود: حضرت امام (ره) فرمودند، خرمشهر را خدا آزاد کرد واقعا با توجه به آن شرایط و کمبود امکانات و در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح و مجهز، فقط عنایت باری تعالی و ایمان و خداباوری رزمندگان بود که موجب پیروزی آنان را فراهم کرد.

این رزمنده بسیجی اظهار کرد: رزمندگان جان برکف اسلام با قدرت ایمان و روحیه ولایت‌پذیری در دوران دفاع مقدس و عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس نه تنها بر صدام بلکه بر بسیاری کشورها پیروز شدند.

رعیت اظهار کرد: باید سیره شهیدان و اهداف آنها به نحو مناسب بین مردم و جوانان ترویج شود زیرا راه غلبه بر تهدید نرم و توطئه‌های فرهنگی دشمنان فقط فرهنگ ایثار و شهادت است.     

شهرستان مهریز در هشت سال دفاع مقدس ۳۱۳ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرد که ۱۱ تن در فتح خرمشهر شهید شدند.

سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران است که خرمشهر بعد از ۳۵ روز پایداری و مقاومت در چهارم آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن درآمد، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه) ، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده این شهر به اهتزاز در آمد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه