شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 4 / 1399] برشی از روایت شناسایی پیکر شهید حججی؛
[24 / 4 / 1399] شهید سید محمدرضا دستواره؛
[25 / 4 / 1399] «اربعین» ظرفیتی مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و ...
[24 / 4 / 1399] دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»؛
[24 / 4 / 1399] باور نمی‌کردم به «سوریه» برود؛
[24 / 4 / 1399] ۲۴ تیر سالروز اجرای «عملیات قادر»؛
[24 / 4 / 1399] به مناسبت هفته حجاب و عفاف؛
[24 / 4 / 1399] مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ا ...

 

کدخبر: 71811
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1399 _15:25:31
ایلام هفت شهید در عملیات آزادسازی خرمشهر تقدیم کرده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: مردم این استان علاوه بر دفاع از مرزهای خود در برابر رژیم بعثی، در دیگر مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس حضوری پررنگ داشته‌اند که نمونه آن تقدیم هفت شهید در عملیات آزادسازی خرمشهر است.

تا شهدا؛ اسدالله تولیده روز شنبه در سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران که به صورت ویدیوکنفرانس همزمان با سراسر کشور برگزار شد با تجلیل از مقام والای شهیدان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدا و ایثارگران آزادسازی خرمشهر، افزود: امروز ما هر چه داریم از امام و آرمان‌های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه استان ایلام در عملیات بزرگ بیت‌المقدس که به آزادسازی خرمشهر انجامید هفت شهید و ۱۴ جانباز سرافراز را تقدیم آرمان‌های مقدس نظام اسلامی کرده است، تصریح کرد: مردم این استان در سراسر مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس حضوری پررنگ داشته و در جغرافیای جنگ تحمیلی از آرمان‌های ایران اسلامی دفاع کرده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با اشاره به اینکه شهید محمد قاسم بابایی یکی از شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر است، یادآور شد: این شهید بزرگوار همزمان با عید سعید فطر متولد و از نیروهای زبده تکاور لشکر ۵۸ ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی بوده و در عملیات غرورآفرین بیت المقدس در ۱۱ خرداد به مقام شهادت نایل آمد.

تولیده با اشاره به اینکه آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس و  انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: توسعه و پیشرفت ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدا، فداکاری ایثارگران و مقاومت مردم ایران اسلامی در برابر نظام استکباری است.

در پایان این مراسم از خانواده شهید محمدقاسم بابایی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، فرمانده نیروی انتظامی استان و جمعی از مسوولان اجرایی و فرهنگی استان تجلیل شد.

شهید مهدی آدینه شوهانی، شهید رحمت‌الله آژنگ، تکاور شهید محمدقاسم بابایی، شهید عبدولی برجی، شهید خلیل نظری، شهید علی حیدر جمشیدی و شهید احمد فتاحی‌پور شهدای استان ایلام در عملیات آزادسازی خرمشهر هستند.

استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از سه هزار شهید، ۱۱ هزار جانباز و ۳۳۲ آزاده تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه