شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 3 / 1399] نصب سردیس سردار سلیمانی در صداوسیما؛
[4 / 3 / 1399] در سیزدهمين كنگره ملي تجليل از ايثارگران؛
[3 / 3 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران؛
[3 / 3 / 1399] معرفی شهید آزاد سازی خرمشهر شهرستان اسکو؛
[4 / 3 / 1399] شهید محمد سبزی؛
[4 / 3 / 1399] شهید کاظمی در فتح خرمشهر نقش اساسی داشت؛

 

کدخبر: 71752
تاریخ انتشار: 31 ارديبهشت 1399 _08:44:20
تاکید به پیاده‌روی اربعین از سوی یک شهید مدافع حرم

در بین فامیل اولین کسی بود که برای رفتن به کربلا اقدام می‌کرد، شده بود پول قرض بگیرد، ولی خودش را به خیل عظیم زائران امام حسین (ع) می‌رساند.

تا شهدا؛ شهید مدافع حرم «مصطفی عارفی» متولد 15 دی‌ماه سال 1359 پس از حمله گروهک تکفیری داعش به «عراق»، به بهانه زیارت حرم امام حسین(ع) به این کشور رفت و به صف مجاهدین و مدافعین حرم پیوست.
وی که به فرمانده‌ای شجاع و دلاور تبدیل شده بود، جهت اعزام به سوریه آموزش‌های سخت را پشت سر گذاشت و نهایتاً با رضایت پدر، مادر و همسر فداکارش عازم نبرد با تکفیری‌ها در سوریه شد و سرانجام در روز 7 اردیبهشت سال 1395 پس از نبردی سنگین با تکفیری‌ها به آرزوی دیرین خود یعنی «شهادت» دست یافت. در اینجا به مرور خاطره ای از این شهید می پردازیم.
تاکید به پیاده‌روی اربعین
هر سال در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کرد، در بین فامیل اولین کسی بود که برای رفتن به کربلا اقدام می‌کرد، شده بود پول قرض بگیرد، ولی خودش را به خیل عظیم زائران امام حسین (ع) می‌رساند. اولین بار سال 91 که پیاده روی اربعین مرسوم نبود به کربلا رفت. بعد بازگشت از سفر شروع به جذب افراد برای سفر سال بعد کرد.
به خاطر آشنایی خوبی که با ادوات نظامی داشت هم در مدتی که عراق بود و هم مدتی که در سوریه بود به عنوان مربی آموزشی خدمت کرد. هوش فنی بالایی داشت و به خوبی اسلحه‌های مستعمل را تعمیر می‌کرد. در مجموع چهار بار به سوریه رفت.

 

تاکید به پیاده‌روی اربعین از سوی یک شهید مدافع حرم

ابزار هدایت به بالای صفحه