شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[11 / 3 / 1399] چگونه دو برادر عراقی همزمان به شهادت رسیدند؟
[11 / 3 / 1399] توسط انتشارات راه یار؛
[10 / 3 / 1399] شهید ابراهیم عباسى؛

 

کدخبر: 70965
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1399 _11:19:45
مراسم بزرگداشت پدر شهیدان کرمی بعد از شکست کرونا برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت مرحوم حاج بهمن کرمی پدر چهار شهید و جانباز بعد از شکست بیماری کرونا در مراغه برگزار خواهد شد.

تا شهدا؛ در پیامی که روز شنبه و از سوی امام جمعه مراغه و فرماندار این شهرستان منتشر شد آمده است: پدران و مادرانی والامقامی که در راه رضای معبود از بهترین سرمایه های خویش گذشتند و فرزندان عزیز خود را در راه خدمت به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی نثار کردند، اسوه های ایثار و نمونه های برتر استقامت و فداکاری اند.
در این پیام، با تسلیت درگذشت جانباز حاج بهمن کرمی، پدر شهیدان والامقام اصغر، رسول، سیروس کرمی و جانباز اکبر کرمی را خدمت خانواده شهیدان کرمی، رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس و مردم متدین و شهیدپرور شهرستان مراغه، آمده است: با توجه به وصیت مرحوم و اعلام خانواده وی و در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا،  مجالس ترحیم و یادبود آن مرحوم بعد از اتمام و شکست کرونا برگزار خواهد شد.

 جانباز حاج بهمن کرمی پدر شهیدان والامقام اصغر، رسول، سیروس کرمی و جانباز اکبر کرمی امروز در سن ۸۲ سالگی به علت کهولت سن آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.
جانباز سرافراز بسیجی حاج بهمن کرمی، چهره ماندگار آموزش و پرورش شهرستان مراغه در اول دی ماه ۱۳۶۲ در منطقه پیرانشهر آذربایجان غربی براثر انفجار مین به مقام جانبازی نائل آمد.
شهید اصغر کرمی در ۵ دی ماه ۱۳۵۰ در مراغه متولد و در ۲۸ خردادماه ۱۳۶۷ در منطقه ماووت براثر اصابت ترکش به شهادت رسید و طلبه شهید رسول کرمی در ۲۰ آذر ماه ۱۳۴۵ متولد و در ۱۴ بهمن ماه ۱۳۶۵ در شلمچه به شهادت رسید و برادرش شهید سیروس کرمی در ۲۰ تیر ماه ۱۳۴۲ متولد و در ۵ فروردین ماه ۱۳۶۵ در عملیات والفجر هشت، منطقه عملیاتی فاو براثر اصابت ترکش به شهادت رسید.
همچنین اکبر کرمی فرزند چهارم مرحوم حاج بهمن کرمی هم در چندین عملیات دچار ضایعه شیمیایی شده است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه