شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[11 / 3 / 1399] چگونه دو برادر عراقی همزمان به شهادت رسیدند؟
[10 / 3 / 1399] شهید ابراهیم عباسى؛
[11 / 3 / 1399] توسط انتشارات راه یار؛

 

کدخبر: 70930
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1399 _12:29:42
معرفی شهید شاخص سازمان بسیج رسانه استان قزوین

شهید حمیدرضا کشاورز مرآت به عنوان شهید شاخص سازمان بسیج رسانه استان قزوین در سال ۹۹ معرفی شد.

 

تا شهدا؛ محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین با اشاره به معرفی شهید حمیدرضا کشاورز مرآت به عنوان شهید شاخص این سازمان در سال ۹۹ گفت: این شهید بزرگوار به عنوان خبرنگار در مجله جوانان که وابسته به روزنامه اطلاعات بود فعالیت داشت و وقایع پیرامونش را با تهیه اخبار و گزارش‌های اجتماعی و فرهنگی انتقال می‌داد.

کشاورز افزود: حمیدرضا کشاورز مرآت در دهم مرداد ۱۳۴۵، در روستای سیاهپوش در بخش طارم سفلی از توابع شهر قزوین به دنیا آمد، دانش آموز سوم متوسطه در رشته اقتصاد بود که از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و بیست و هفتم فروردین ۱۳۶۲، در فکه توسط نیرو‌های عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

او اضافه کرد: از آن‌جا که شهدا می‌توانند از همه ابعاد زندگی خود بهترین الگو برای جامعه باشند از این‌رو معرفی شهید شاخص در ابتدای هر سال در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیل جامعه به ویژه نسل جوان به اهداف و آرمان‌های والای شهدا از مهمترین اهدف اجرای این سنت نیک و پسندیده است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گفت: به لحاظ ویژگی‌های برجسته اخلاقی، الگو‌های بسیار جامع و کاملی در میان هزاران شهید کشورمان وجود دارد، اما تاکنون تعداد انگشت شماری از این شهدا در جامعه معرفی شده اند.

شهید طهماسب شیخ حسنی درسال ۱۳۹۸ و شهید ابراهیم سهیلی راد در سال ۱۳۹۷ به عنوان شهدای شاخص از سوی این سازمان معرفی شده بودند.

ابزار هدایت به بالای صفحه