شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[11 / 3 / 1399] چگونه دو برادر عراقی همزمان به شهادت رسیدند؟
[10 / 3 / 1399] شهید ابراهیم عباسى؛
[11 / 3 / 1399] توسط انتشارات راه یار؛

 

کدخبر: 70910
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1399 _18:32:50
بیانیه روز جانباز

بیانیه اداره کل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت بزرگ پرچم‌دار عاشورا، قمر بنی‌هاشم (ع) و روز جانباز .

 

تا شهدا؛ واحد خراسان شمالی اداره کل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی بیانیه ای به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت بزرگ پرچم‌دار عاشورا، قمر بنی‌هاشم (ع) و روز جانباز صادر کرد که متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم رب الشهداء والصدیقین
جانبازان شهیدان زنده‌اند -مقام معظم رهبری 
 
بی‌شک تاریخ صادق‌ترین و گویاترین سند است و در این میان ارزش و افتخارات ایثارگران عزیز ما سنگینی خاصی را برگرده تاریخ انقلاب اسلامی قرار داده است.
بی‌تردید اسناد تاریخی انقلاب ایران بر این گواه‌اند که غیرت، همت و همدلی و ازخودگذشتگی و ایثار چندین ساله این مرزوبوم در تاریخ معاصر همتا ندارد.
هیچ‌گاه مردم ایران در فراز و نشیب‌های تاریخ به جبر و ستم تن نداده‌اند و در مقاطع گوناگون بااقتدار و افتخار ایستادگی کرده‌اند.
امروز شاهد آنیم که درراه صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی، شیرمردانی هستند که با سر و دست‌وپا و چشم و با تمام وجود باارزش‌ترین هدیه خداوند یعنی جانشان را فدا نموده‌اند. 
فردا سالروز ولادت بزرگ پرچم‌دار عاشورا، قمر بنی‌هاشم (ع) و روز جانباز است و یاد جانبازان عزیز میهن اسلامی‌مان که با شجاعت و ایثار خود در دوران دفاع مقدس و سال‌های پس‌ازآن همچون نگینی درخشان بر پهنه آسمان این سرزمین درخشیدند و با تأسی از جانباز دشت کربلا، حضرت ابوالفضل العباس (ع) نزد ملت سربلند ایران اسلامی، به الگوی ماندگار صبر و ایثار تبدیل‌شده‌اند، کمترین وظیفه ماست.
این‌جانب ضمن تبریک روز جانباز به همه جانبازان سرافراز مخصوصاً بزرگ جانباز انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای عزیز و ملت سربلند ایران اسلامی اعلام می‌دارم که امروز ایران عزیز در سایه همدلی و با عنایت الهی و بهره‌گیری از توانمندی‌های بومی خود در اوج آمادگی قرار داشته و هرگونه تهدیدی را بااقتدار، پاسخی کوبنده خواهد داد.
رشادت و ازخودگذشتگی جانبازان عزیز ما در طول دوران چهل‌ساله انقلاب اسلامی سند محکمی است و گواهی است بر ادعای ما که حافظان انقلاب اسلامی به جلوداری جانبازان و ایثارگران عزیز چشم بیدار ولایت و رهبری خواهند ماند و با بصیرت عمار گونه خود طمع دشمنان این مرزوبوم را به زباله‌دان تاریخ خواهند فرستاد.
زنده و جاوید باد یاد شهیدان ما و درود خداوند و ملت ایران بر جانبازان سرافراز وطن عزیزمان ایران همیشه سربلند.
 
سید عابس حسینی
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی

ابزار هدایت به بالای صفحه