شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[13 / 3 / 1399] شهید مهرداد شهیدی؛
[13 / 3 / 1399] ۱۳خرداد سالروز آزادسازی ارتفاعات میمک؛
[13 / 3 / 1399] فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان؛
[13 / 3 / 1399] در بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...
[13 / 3 / 1399] بررسی مواضع امام خمینی در نطق عاشورایی خرداد ۱۳۴۲؛
[13 / 3 / 1399] با حضور معاون هماهنگ‌کننده نزاجا؛
[13 / 3 / 1399] نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس؛
[13 / 3 / 1399] پسرم قبل شهادتش، خبر شهیدشدنش را به ما داد؛
[13 / 3 / 1399] راکت، شمع تولد ساختمان گیشا؛
[13 / 3 / 1399] نگاهی به کتاب «خاتون و قوماندان»؛
[13 / 3 / 1399] مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس دزفول خبر داد؛

 

کدخبر: 70880
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1399 _17:50:17
تنی چند از جانبازان و والدین شهدا با آغاز سال نو آسمانی شدند

آغاز سال نو شمسی همراه بود با آسمانی شدن چند تن از جانبازان و والدین شهدای هشت سال دوران دفاع مقدس که به همرزمان و فرزندان شهید خود پیوستند.

تا شهدا؛ جانباز غلامحسین خردمند به خیل شهدا پیوست

غلامحسین خردمند کافی از جانبازان ۷۰ درصد دوران پیروزی انقلاب اسلامی بر اثر جراحات وارده ناشی از جنگ تحمیلی به یاران شهیدش پیوست. این جانباز گرامی از مجروحان دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بر اثر جراحات وارده ناشی از جنگ تحمیلی به شهادت رسید.

این شهید پس از سال‌ها تحمل رنج و سختی حاصل از جانبازی به همرزمان شهیدش پیوست.

غلامحسین خردمند کافی در سال ۵۶ در اوایل انقلاب در خیابان امام خمینی (ره) رشت مورد اصابت گلوله مأموران ستم‌شاهی قرار گرفت و به  عنوان اولین جانباز استان گیلان به درجه جانبازی رسید. همچنین وی در جنگ تحمیلی،   بصورت داوطلبانه در سال ۱۳۶۷ عازم مناطق جنگی غرب کشور شد که در مناطق بانه بر اثر استفاده دشمن از گلوله‌های شیمیایی در این منطقه دچار عارضه شیمیایی شد.

درگذشت پدر شهیدان کاظمی در مسجدسلیمان

پدر گرانقدر شهیدان رستم و سیاوش کاظمی در مسجدسلیمان به فرزندان شهیدش پیوست.

مرحوم صفرعلی کاظمی پدر شهیدان رستم و سیاوش کاظمی به دلیل بیماری و کهولت سن در ۸۲ سالگی دار فانی را وداع گفت و پس از تشییع در روستای آبچهرو در جوار ۲ فرزند شهیدش به‌خاک سپرده شد.

شهیدان رستم و سیاوش کاظمی در سال ۱۳۶۲ در جریان حملات موشکی دشمن بعثی عراق در شهر مسجدسلیمان به شهادت رسیدند.

جانباز ۷۰درصد از تربت حیدریه به یاران شهیدش پیوست

جانباز حسین خرمی‌پور از استان خراسان رضوی پس از سال‌ها تحمل درد ناشی از مجروحیت دوران دفاع مقدس به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

جانباز ۷۰درصد حسین خرمی‌پور از شهرستان تربت حیدریه پس از سال‌ها تحمل درد ناشی از مجروحیت دوران دفاع مقدس به فیض عظمای شهادت رسید.

حاج حسین خرمی‌پور در ۲۵ فروردین ۱۳۶۶ در منطقه خرمشهر در بمباران شیمیای رژیم بعث عراق، شیمیایی و به مقام رفیع جانبازی نائل شد. جانباز شهید چهارم تیر ۱۳۱۸ در روستای خوش دره از توابع شهرستان تربت حیدریه چشم به جهان گشود و  بر اثر جراحات شیمیایی دوران جنگ تحمیلی به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

مادر شهیدان شعبان‌زاده آسمانی شد

مرحومه بانو «فاطمه پرش» مادر بزرگوار شهیدان محمد و رضا شعبان‌زاده بر اثر کهولت سن جان به جان آفرین تسلیم کرد و به لقاءالله پیوست.

محمد و رضا شعبان‌زاده هر ۲ در یکسال و در ۲ عملیات به شهادت رسیدند. محمد سال ۱۳۳۹ متولد شد و در ۲۹ آبان سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان در پاسگاه زید بر اثر ترکش خمپاره به شهادت رسید، برادرش که ۲ سال کوچکتر بود، چهار ماه بعد در بهمن همان سال در عملیات فتح الفتوح (والفجر) براثر ترکش خمپاره به درجه شهادت نایل آمد.

هر ۲ برادر در گلزار علی بن جعفر (ع) در کنار سایر همرزمانشان به خاک سپرده شدند. مادر این شهدا نیز در قطعه صالحین امامزاده علی بن جعفر(ع) آرام گرفت.

مادران شهدای گرانقدر کربلایی، ‌لولاچیان و کرمانی آسمانی شدند

همچنین مرحومه حاجیه خانم رجب‌زاده مادر شهید محمدرضا کربلایی حاجی اوغلی، ‌ مرحومه حاجیه خانم سیده عزت خاموشی مادر شهید محمدرضا لولاچیان و مرحومه حاجیه خانم کرمانی مادر شهید سیدعلی کرمانی به فرزندان شهید خود پیوستند.

ابزار هدایت به بالای صفحه