شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 70552
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1398 _18:04:21
ساخت مستند از شهیدی که ۱۰هزار مین را خنثی کرد

فیلم مستند «زمین می‌لرزد» به کارگردانی عادل انیسی و محمدجواد رحیمی با روایتی دیده‌نشده از شهید ابراهیم خلیلی که در جریان جنگ سوریه بیش از ۱۰هزار مین را خنثی کرد، آماده نمایش شد.

 

تا شهدا به نقل از روابط عمومی خانه مستند، دو سال قبل داعش در هنگام عقب‌نشینی از منطقه بحرالسد در شمال شرق سوریه  بیش از ۱۰۰هزار مین ضدنفر در زمین جاسازی کرد و جان صدها هزار نفر از مردم سوریه در خطر قرار گرفت. در این بین، فرماندهی شجاع از لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله توانست قبل از شهادت با کمک نیروهای خود بیش از ۱۰هزار مین را خنثی کند.

مستند «زمین می‌لرزد» روایتی از شهید ابراهیم خلیلی از فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله است که همراه با نیروهایش با حضور در سوریه به پاک‌سازی مناطق تحت کنترل داعش از وجود مین‌های ضدنفر پرداختند. در این فیلم برای اولین‌بار نشان داده می‌شود که نیروهای ایرانی در شرق حلب و در هشت دقیقه‌ای خط مقدم نبرد با داعش چگونه به کمک مردم سوریه شتافتند و زمین را از غرش مین‌های داعشی در زیر پاهای مردان و زنان و کودکان سوری نجات دادند.

فیلمبرداری فیلم مستند «زمین می‌لرزد» در شرایط بسیار سخت جنگی به مدت یک هفته با محوریت شهید ابراهیم خلیلی در نزدیک‌ترین منطقه به خط مقدم نبرد با داعش در شرق حلب انجام شد و فیلم پس از چهار ماه تدوین آماده نمایش شد.

فیلم مستند «زمین می‌لرزد» به کارگردانی مشترک عادل انیسی و محمدجواد رحیمی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر تولیدشده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.

ابزار هدایت به بالای صفحه