شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 70392
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1398 _22:12:56
خدمت‌رسانی به همسران شهدا از وظایف بنیاد شهید است

مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان در دیدار با همسران شهید لطفی و صحرایی گفت: مادران شهدا در عمل ثابت کردند که پیرو و رهرو حضرت زهرا (س) هستند و به این ترتیب بالاترین مدال افتخار شرافت و عزت را کسب کردند.

 

تا شهدا؛ به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز بزرگداشت مقام زن و مادر، مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان به همراه مدیرکل دامپزشکی استان و حجت الاسلام حسنی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی کردستان با کاله فرامرزی همسر شهید محمد سلیم لطفی و مریم سهرابی همسر شهید احمد صحرایی به مناسبت دیدار و تجلیل کردند.

در این دیدار مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت دخت گرامی نبی اکرم(ص) اظهار داشت: عالی ترین و عملی ترین الگو و اسوه برای مادران و همسران شهدا، خاندان عصمت و طهارت، حضرت ام البنین، به ویژه حضرت زهرا (س) و سید الشهدا (ع) بوده که فرزندان و همسران خود را خالصانه به جبهه های حق علیه باطل فرستادند تا از میهن و آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی و حیثیت و شرف و ناموس مردم دفاع کرده و جان خود را فدا کنند.

رضا نجفی افزود: به طور قطع تاثیر و رهروی الهی بود که سبب شد تا مادران فرزندانی اسوه و فداکار را در دامن خود پرورش داده و به جبهه ها بفرستد و همسران نیز از زندگی و راحتی خود چشم پوشی کردند و همسران خود را برای رفتن به جبهه همراهی کردند.

مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان عنوان کرد: امروز ما این بزرگی و عظمت را ثمره فداکاری ها وایثارگری‌های خون مطهر شهدا می دانیم که باعث سرافرازی و سربلندی این کشور مقتدر در سراسر دنیا شدند.

نجفی درباره تقدیر و تشکر زنان امروز از مادران وهمسران شهید گفت:  تقدیر وتشکر عملی زنان و دختران ما با رهروی از  ایثارگری ها و ساده زیستی ها و فداکاری های مادران و همسران با عفت و پاکدامن شهیدانی است که همه زندگی خود را برای عزت این مملکت و نظام اسلامی دادند.

مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان اظهار کرد: زنان جوان و دختران ما بدانند که این مسیر یک راه با عزت و سربلند و پرافتخاری است که با قدم نهادن در آن قطعا در زندگی توفیقات روز افزون پیدا کرده و الطاف الهی و شهدا را دردنیا و آخرت را مشاهده می کنند.

نجفی یادآور شد: مادران شهدا در عمل ثابت کردند که پیرو و رهرو حضرت زهرا (س) هستند و به این ترتیب بالاترین مدال افتخار شرافت و عزت را کسب کردند امروز جامعه و ملت ما بیش از همه زمانها نیاز به الگو گیری از حضرت فاطمه زهرا (س) دارد حضرت فاطمه (س) مکتب و تاریخی را به بلندای بشریت و ابدیت ایجاد کرد.

مدیرکل محترم بنیاد شهید استان کردستان تاکید کرد: اگر مردان و به ویژه زنان جامعه ما خط مشی زندگی خود را بر اساس الگو گیری از حضرت فاطمه زهرا (س) قرار دهند بسیاری از معضلات موجود در جامعه برطرف می شود.

نجفی عنوان کرد: خدمت‌رسانی به همسران شهدا از وظایف بنیاد است و در این راستا مسئولان تلاش می‌کنند تا رضایت واقعی آنها را به دست آورند.

به گزارش ایثار؛ در پایان مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان از کاله فرامرزی همسر شهید محمد سلیم لطفی و مریم سهرابی همسر شهید احمد صحرایی به مناسبت گرامیداشت روز زن و مقام مادر تقدیر و تشکر کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه