شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 11 / 1398] پدر شهید «یداللهی‌منفرد»:
[30 / 11 / 1398] سردار شهید حاج عبدالله نوریان فرمانده تخریب لشک ...
[29 / 11 / 1398] طی چند روز گذشته به‌وقوع پیوست؛
[30 / 11 / 1398] روایت شهید باهنر از تشکیل حزب جمهوری اسلامی؛
[30 / 11 / 1398] رئیس بنیاد شهرستان بوئین زهرا:
[30 / 11 / 1398] رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل:
[30 / 11 / 1398] رزمندگان قدبلند شهید نمی‌شوند!

 

کدخبر: 70325
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1398 _11:12:30
شهدای مدافع حرم از رویش‌های گام دوم انقلاب هستند

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به رشادت‌های سردار شهید سلیمانی در دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) گفت: در گام دوم انقلاب رویش‌هایی با خون شهیدان مدافع حرم به‌وجود آمد.

 

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام سیدجلال رضوی همدانی روز گذشته در مراسم بزرگداشت سردار حاج‌ قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت که در مسجد صاحب‌الزمان(عج) کوهدشت برگزار شد اظهار داشت: شهرستان کوهدشت در دوران دفاع‌مقدس بیش‌ از 500 شهید و بیش‌ از هزار و 300 جانباز را در دوران دفاع‌ مقدس تقدیم انقلاب کرده‌ است.
وی افزود: علمای برجسته‌ای از شهرستان کوهدشت برخاسته‌اند و خود بنده چند سال در محضر درس مرحوم آیت‌الله آدینه‌وند تلمذ کرده‌ام و هم‌چنین این شهرستان علمای دیگری مانند آیت‌الله مروجی را داشته‌ است.
نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم عنوان کرد: شهید نام خداست و این نام مقدس برحسب اتفاق برای فردی انتخاب نمی‌شود.
وی با اشاره به شهادت حاج‌قاسم سلیمانی بیان کرد: چه شخصیتی را در جهان می‌شناسیم که حدود 27 میلیون نفر در تشییع جنازه او شرکت کرده باشند و پیکر او را چونان شهید سلیمانی تشییع کنند؟
رضوی همدانی با بیان اینکه سیدحسن نصرالله در مورد شهید سلیمانی می‌گوید که کفش حاج‌قاسم به همه هیکل و دنیای ترامپ می‌ارزد گفت: ما هر چه در مورد شهید سلیمانی بگوییم کم گفته‌ایم و چگونه می‌توان روح شهیدی که مانند مالک اشتر در انقلاب اسلامی، دفاع‌مقدس و دفاع از حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام مخلصانه و شجاعانه در مقابل دشمن ایستاد را در قالب ادبیات گنجاند؟
وی تصریح کرد: شیعه و سنی در سراسر جهان اسلام برای شهادت شهید سلیمانی مجالسی خودجوش و مردمی برپا کردند و شاید مجالسی که اهل تسنن برای حاج‌قاسم برپا کردند کمتر از مجالسی که شیعیان برای او گرفتند، نباشد و حتی ایزدی‌ها و ارامنه هم برای این شهید مراسم گرفتند.
نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: شهید حاج‌ قاسم سلیمانی شیر بیشه حریم علوی بود و بارها تا مرز شهادت پیش می‌رفت اما خدا می‌خواست خون مقدس او هنگامی که بودجه‌های سعودی و حیله‌های اسرائیلی به فرمان استکبار شیطنت می‌کند فضا را از آلودگی نجات دهد.
رضوی همدانی با بیان اینکه امروز یکی از درخواست‌های توریست‌هایی که برای دیدن تمدن و اماکن ایران به داخل کشور می‌آیند این است که آنان را به کرمان و مزار شهید سلیمانی ببرند، گفت: صفوف طولانی از مرد و زن و پیر و جوان در تمام لحظات به مزار شهید سلیمانی می‌روند تا عطر اخلاص، شجاعت و مردانگی را از مزار او استشمام کنند.
وی خاطرنشان کرد: ما افتخار می‌کنیم که در گام دوم انقلاب رویش‌هایی با خون شهیدان مدافع حرم رقم خورده‌ است هر چه دشمنان با بودجه‌های کلان به‌دنبال این بودند که انقلاب اسلامی را ناکارآمد جلوه بدهند اما به فضل خدا انقلاب اسلامی مسیر خودش را تا ظهور حضرت مهدی(عج) ادامه می‌دهد.

ابزار هدایت به بالای صفحه