شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[1 / 12 / 1398] وحشت آمریکایی‌ها از «مکتب سلیمانی»؛
[1 / 12 / 1398] معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ...
[1 / 12 / 1398] مادر شهید حاج‌اصغر پاشاپور:
[1 / 12 / 1398] همسر شهید علی تجلایی مطرح داد؛
[2 / 12 / 1398] شهید حاجعلى حسنى؛
[2 / 12 / 1398] همزمان با روز حماسی ملت ایران؛
[2 / 12 / 1398] همسر شهید مدافع حرم:

 

کدخبر: 70005
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1398 _12:09:17
تشییع و تدفین ۲ شهید گمنام در رشت و آستارا

معاون سیاسی استاندار گیلان از تشییع و تدفین دو شهید گمنام در گیلان خبر داد و گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) دو شهید گمنام دفاع مقدس در شهرستان‌های رشت و آستارا تشییع و تدفین می‌شوند.

تا شهدا؛ محمود قاسم‌نژاد شامگاه گذشته سوم بهمن‌ماه در جلسه برنامه‌ریزی تشییع پیکر دو شهید گمنام در گیلان که در استانداری برگزار شد،‌ با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهار کرد: عزت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون خون پاک شهدا و روحیه مجاهدت و ایثار آنهاست.

وی امنیت امروز کشور را مهمترین و بزرگترین دستاورد شهدا و ایثارگران در جنگ تحمیلی دانست و افزود: به یقین دفاع مقدس مناسب‌ترین عنوان برای جنگ تحمیلی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان پاسداشت مقام شامخ شهدا را وظیفه همگانی خواند و گفت: ایستادگی، پایمردی، رشادت و حفظ کیان کشور از برجسته‌ترین صفات شهداست که باید در جهت حفظ و اشاعه آن تلاش کرد.

قاسم‌نژاد با بیان اینکه شهدای گمنام همواره مورد احترام و پاسداشت آحاد جامعه قرار دارند، از تشییع و تدفین دو شهید گمنام در گیلان خبر داد و گفت: چهارشنبه، ۹ بهمن‌ماه و همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) دو شهید گمنام دفاع مقدس در شهرستان‌های رشت و آستارا تشییع و تدفین می‌شوند.

وی بر لزوم هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم استقبال از این دو شهید دفاع مقدس و حضور حداکثری مردم برای تشییع پیکر آنان تاکید کرد و متذکر شد:‌ برای بزرگداشت مقام شهدای گمنام نباید تنها به تشییع و ساخت المان بسنده شود، بلکه باید در همه ادوار به این مهم توجه داشت.

معاون استاندار گیلان همچنین به مقوله طراحی نمادها در حوزه دفاع مقدس و پاسداشت مقام شهدا اشاره و تصریح کرد: جهت بهره‌گیری از ایده‌های خلاقانه و برتر می‌توان نسبت به برگزاری جشنواره و یا اعلام فراخوان عمومی اقدام کرد.

قاسم‌نژاد در پایان فراهم کردن بسترهای لازم برای آشنایی نسل جوان با سیره شهدا و ایثارگران را امری ضروری خواند که باید در جامعه ارزش‌گذاری شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه