شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 12 / 1398] شهید هاشم دهقانی‌نیا؛
[7 / 12 / 1398] ای کاش سرزمین‌مان از چنین نعمت‌هایی خالی نشود؛
[8 / 12 / 1398] شهید حسین خرازی؛
[8 / 12 / 1398] چاپ مجدد خاطرات یک جوان یزدی از اسارت؛

 

کدخبر: 69999
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1398 _13:30:49
یادواره شهدای عشایر استان کرمان

اولین یادواره امیران ، سرداران و هزار و ۲۰۰ شهید عشایر استان کرمان با حضور رئیس سازمان بسیج در مصلای جیرفت در حال برگزاری است.

 

تا شهدا؛ استاندار کرمان در این مراسم  با اشاره به جایگاه عشایر در همه عرصه های انقلاب اسلامی افزود: عشایر جمعیتی پرتلاش و زحمتکش هستند که نه تنها هیچ باری را بر دوش جامعه نمی گذارند  بلکه در اقتصاد کشور نیز نقش بسزایی دارند.اولین یادواره ۱۲۰۰ شهید عشایر استان کرمان

وی با اشاره به نقش ویژه عشایر در حفظ مرزهای کشور ، وحدت و یکپارچگی جامعه افزود: عشایر در حوزه شهادت ، خدمت به انقلاب اسلامی و مشارکت در دفاع مقدس نقش مهم و ارزنده ای را ایفا کرده اند.

استاندار کرمان گفت: جمعیت عشایری استان ۱۱۰ هزار نفر است که این جمعیت عشایر نسبت به جمعیت کل استان کرمان معادل ۳.۴ درصد است این در حالی است که هزار و ۲۰۰ شهید از  ۶۵۰۰ شهید استان کرمان که تقدیم انقلاب اسلامی شده است ، مربوط به این قشر بوده و بیش از ۱۸ درصد از شهدای استان کرمان از خانواده عشایر هستند.

استاندار کرمان افزود: عشایر استان کرمان نسبت به جمعیت عشایری کشور نیز در همه عرصه ها نقش ارزنده ای داشته اند ، اگرچه ۹ درصد جمعیت عشایری کشور در استان کرمان هستند اما ۱۲ درصد شهدای عشایر کشور به استان کرمان تعلق دارند.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان  هم از خدمات رسانی به مناطق عشایر نشین به برکت یادواره شهدای عشایر به ارزش ۲۲ میلیارد تومان خبر داد.

"سردار محمد مطهری" افزود: برگزاری مسابقات قرآنی،  ۱۲۰۰ ختم قرآن به یاد ۱۲۰۰ شهید عشایر استان ، اعزام دانش آموزان عشایر به اردوی راهیان نور ، تجلیل از مادران شهدا ، رونمایی از کتاب شهدای عشایر ، نصب ۱۴ تمثال شهدا  از جمله اقدامات فرهنگی در زمینه برگزاری این یادواره در استان کرمان بوده است.

وی زیرسازی راه های عشایری به طول ۱۳۴ کلیومتر ، اختصاص ۱۲ میلیارد ریال اعتبار در حوزه برق از جمله خرید پنل خورشیدی برای تأمین برق عشایر کوچ رو شهرستان های بافت و جیرفت ، اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال بابت شبکه آبرسانی به مناطق عشایر نشین، توزیع ۵ هزار تانکر آبرسانی و اتصال ۶۵ منطقه عشایری به شبکه تلفن همراه را از جمله این خدمات در راستای برگزاری یادواره شهدای عشایر اعلام کرد.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: عرضه انواع خدمات رایگان پزشکان عمومی ، متخصص و دندانپزشکی و مامایی، احداث تعدادی سرویس بهداشتی، اجرای طرحهای بیابان زدایی، افتتاح و راه اندازی دکل های صدا و سیما و افتتاح تعداد ۴ سیل بند تا پایان سال جاری از دیگر خدمات ارایه شده در مناطق عشایری در زمینه  یادواره شهدای عشایر است.

یادواره هزار و ۲۰۰ شهید عشایر استان کرمان با حضور استاندار کرمان ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، ائمه جمعه ، مدیران ، سران طوایف و قشرهای مختلف مردم در مصلای جیرفت برگزار می شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه