شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 1 / 1399] فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج؛
[7 / 1 / 1399] شهید سید علی میرسعیدی؛
[8 / 1 / 1399] سردار سرتیپ پاسدار شهید حمیدرضا رفیعی؛
[7 / 1 / 1399] شهید محرم خوشروزی:
[8 / 1 / 1399] رییس بنیاد شهید فومن خبرداد؛
[8 / 1 / 1399] شهید حسن خوش‌اقبال:
[9 / 1 / 1399] شهید شعبان حولکانى؛
[9 / 1 / 1399] رهبرانقلاب اسلامی؛
[9 / 1 / 1399] مدیرکل بنیادشهید و امور ایثار گران شهرستانهای ا ...
[9 / 1 / 1399] به یاد شهید املاکی؛
[9 / 1 / 1399] بر اثر عارضه قلبی؛

 

کدخبر: 69968
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1398 _11:08:33
فریب منافقان را نخورید

شهید سیدمحمد جلیلی‌صدر در وصیت‌نامه خود آورده است: ای مردم! خون شهدا را هدر ندهید شما را قسم به خون شهدا دست از امام نکشید و پشت به اسلام نکنید، مواظب باشید تا منافقان شما را فریب ندهند.

 

تا شهدا؛ می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

تبرک لحظاتمان با شهید سیدمحمد جلیلی‌صدر:‌

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون

وصیت‌نامه خود را با نام خدا آغاز می‌کنم و اولین پیامم را برای خانواده‌ام می‌نویسم؛  پدرجان امیدارم که بعد از شهادت من خداوند به شما صبر عنایت کند، من از شما می‌خواهم بعد از من در برابر مردم گریه نکنید که گمان کنند از افتخاری که نصیبتان شده پشیمانید.

پدرجان برایم دعا کن و از خداوند برایم طلب آمرزش نما زیرا که من خیلی گناهکارم، از شما می‌خواهم که بعد از شهادت من خود را زیاد ناراحت نکنید آرزوی من همیشه این بود که شما را خوشحال و خندان ببینم و امیدوارم مرا حلال نمائید چون من شما را خیلی اذیت کرده‌ام و زحمتتان را نادیده گرفته‌ام.

و شما مادر عزیزم امیدوارم که مرا حلال کنید و برایم از خدا طلب آمرزش نمائید. مادرجان می‌دانم که تو را زیاد ناراحت کرده‌ام ولی شما در عوض به من محبت کردید. مبادا بعد از شهادتم بگوئید که برای چه و چرا رفت؟ بلکه در برابر مردم افتخار کنید و کاری نکنید مردم فکر کنند ما با این مصیبت‌ها عهد خودمان را با امامان می‌شکنیم، باز هم از شما می‌خواهم که مرا حلال کنید.

و پیام من برای تمام خواهرانم این است که حجاب خود را رعایت کنند و زینب‌گونه باشند. امیدوارم که شما نیز مرا حلال کنید. خواهرانم بعد از من سعی کنید که ایمانتان قوی‌تر شود تا دشمنان نتوانند بر شما تسلط پیدا کنند.

و تو برادرم، مرا حلال کن و از من به پایگاه و مراکز دینی برو و همیشه مواظب باش که با چه کسانی دوست می‌شوی.

و پیام من به هموطنانم این است که ای هموطنان عزیز! دست از یاری امام برندارید و به حرف‌های او گوش دهید، همیشه با منافقین مبارزه کنید زیرا این راه، راه حسین است و هر که از این راه بیرون رود گمراه است و عذاب سختی در پیش خواهد داشت همیشه و در همه جا امام را دعا کنید.

ای مردم! خون شهدا را هدر ندهید شما را به خون شهدا قسم می‌دهم که دست از امام نکشید و پشت به اسلام نکنید و مواظب باشید تا منافقان شما را گول نزنند، از شما می‌خواهم و به خصوص از دوستانم که بدون وضو سر قبر من نیائید.

ابزار هدایت به بالای صفحه