شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[8 / 12 / 1398] شهید حسین خرازی؛
[8 / 12 / 1398] چاپ مجدد خاطرات یک جوان یزدی از اسارت؛
[8 / 12 / 1398] به بهانه سالروز شهادت شهید ستوان سوم عبدالله؛
[8 / 12 / 1398] ​شهید عبدالحسین عشقی سامانی:
[8 / 12 / 1398] بنابر اعلام روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثار ...
[8 / 12 / 1398] اطلاعیه اداره کل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و ا ...

 

کدخبر: 69945
تاریخ انتشار: 30 دی 1398 _10:32:12
مدیریت بهشت زهرای تهران از شهدای مدافع حرم انتقام گرفت

پس از درگیری های فراوان بین رییس بهشت زهرای تهران و موسس ایستگاه صلواتی شهدای مدافع حرم، با امضای طومار مردمی قائله به ظاهر به نفع پدر شهید مدافع حرم قوطاسلو ختم شد اما خال که منتظر فرصت بود، با استفاده از جو پیش آمده پس از سانحه هوایی، اقدام به دفن ناهماهنگ برخی از جانباختگان این سانحه در جوار شهید قوطاسلو نمود تا تسویه حساب خود را با قوطاسلو در قالب انتقام از شهدای مدافع حرم انجام دهد!

تا شهدا؛ پس از درگیری های فراوان بین رییس بهشت زهرای تهران و موسس ایستگاه صلواتی شهدای مدافع حرم، با امضای طومار مردمی قائله به ظاهر به نفع پدر شهید مدافع حرم قوطاسلو ختم شد اما خال که منتظر فرصت بود، با استفاده از جو پیش آمده پس از سانحه هوایی، اقدام به دفن ناهماهنگ برخی از جانباختگان این سانحه در جوار شهید قوطاسلو نمود تا تسویه حساب خود را با قوطاسلو در قالب انتقام از شهدای مدافع حرم انجام دهد!


گلزار شهدای بهشت زهرای تهران مدتی است دچار حواشی متعدد شده و هراز گاهی صدای خبرنگاران و علاقمندان به فرهنگ ایثار و شهادت بلند می شود اما با تهدید و ارعاب و بعضا توهین های نامناسب دفتر ریاست بهشت زهرا، قضیه تا حدی فروکش می کند.
در قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت زهرا که موسوم به قطعه شهدای مدافع حرم است و به لحاظ پیچیدگی مدفون شده های آن بخش، از قطعات خاص بهشت زهرا محسوب می شود، یک ایستگاه صلواتی تحت همین عنوان و با مجوز رسمی تاسیس شده که اقدام به برنامه های مناسبتی، برگزاری نماز جماعت در شب های جمعه و پخش آش و سفره احسان به زائران شهدا و افراد نیازمند می نماید.
هزینه تاسیس و خدمات این ایستگاه توسط پدران شهدا و خاصه آقای قوطاسلو تامین می شود و بهانه ای برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که دستور مستقیم مقام معظم رهبری است شده است.
چندی پیش با شکایت ریاست بهشت زهرا، قوطاسلو به دادگاه احضار شده و متن شکایت حاوی افترا به ایشان مبنی بر اخلال در نظم و امنیت عمومی بهشت زهرا بوده است که البته قاضی پرونده این موضوع را بررسی و اتهام وارده را رفع و دفع می نماید و با امضای طوماری از خانواده شهدای مدفون در آن قطعه، قائله ختم می شود.
اما ظاهرا رییس بهشت زهرا کینه این اقدام قوطاسلو که موسس آن ایستگاه صلواتی است را برنتافته و منتظر فرصتی برای انتقام جویی می ماند.
در یک حادثه دلخراش، تنی چند از هموطنانمان در سانحه هوایی جان می بازند و به دستور و تشخیص مقامات کشوری، شهید محسوب می شوند.
عده ای از این جانباختگان در قطعات مختلف بهشت زهرا مدفون می شوند و بدون هیچ حاشیه خاصی مراسم تدفین ایشان به سرانجام می رسد.
اما روز چهارشنبه قطعه شهدای مدافع حرم(۵۰)درست در کنار شهید قوطاسلو از شهدای بنام و اولین شهید مدافع حرم ارتش که مقام معظم رهبری نیز با حضور بر مزار ایشان به ساحت مقدسش ادای احترام کرده اند، شاهد اتفاقات عجیبی می شود.
به بهانه دفن برخی از جانباختگان سانحه هوایی درست در جوار شهید قوطاسلو و به موازات شهدای مدافع حرم، اقداماتی نظیر شعارهای ساختار شکنانه، اعتراض تشییع کنندگان به همجواری به شهدای مدافع حرم و کشف حجاب رخ می دهد!
هتک حرمت شهدای مدافع حرم در حالی رخ می دهد که یکی از همسران شهدای مدافع حرم که روز سه شنبه متوجه کندن قبر برای سانحه دیدگان هوایی در جوار مطهر این شهدا می شود، طی تماس تلفنی با دفتر خال، موضوع هتک حرمت احتمالی و حواشی پس از آن را گوشزد کرده و مسئول دفتر خال و خود خال با واسطه قول می دهند که این اقدام صرفا پیش بینانه است و کسی قرار نیست در جوار شهدای مدافع حرم دفن شود.
اکبری رئیس خانه شهید بهشت زهرای تهران نیز قول مساعدت داده و بیان می کند که مسئله دفن جانباختگان سانحه هوایی در جوار مزار مطهر شهدای مدافع حرم باتوجه به فضای خالی فراوان در قطعات شهدا و خاصه قطعه ۵۰ منتفی شده است،
اما در کمال ناباوری۵  جانباخته در فضای خالی لاین کناری شهدای مدافع حرم دفن می شوند تا آن تنش و هتک حرمت انجام گیرد.
البته اکبری در پاسخ به سوال خواهر یکی از شهدای مدافع حرم، اظهار بی اطلاعی از کیفیت دفن کرده و بیان می کند که تشخیص قطعه ردیف برای دفن صرفا به خال و اعضای دفترش مربوط است و ایشان وظایف روتین را دارند!

اظهارات کذب دفتر خال در حالی مورد بحث است که فضای خالی و قبرهای از پیش کنده در گلزار شهدا و قطعه ۵۰، در جوار شهدای منا، ترور مجلس، رسانه و شهدای آتش نشان فراوان است و باتوجه به شعارها و ابراز ناراحتی خانواده جانباختگان از دفن عزیزانشان در جوار شهدای مدافع حرم که دال بر بی اطلاعی ایشان بوده است(و نمی توانند توجیه کنند که دفن با نظر خانواده ها بوده است).
چرا درست در جوار شهید قوطاسلو، لاین کاملا خالی و در مدخل ورودی شهدای مدافع حرم باید جانباختگان سانحه هوایی مدفون شوند و موضوع هتک حرمت شهدای مدافع حرم و هتک قوانین شرعی و جمهوری اسلامی با چه کسی است؟
تنش های احتمالی پس از این بین خانواده جانباختگان و خانواده مظلوم و آرام شهدای مدافع حرم در این اقدام پیش بینی شده است؟
تدفین یک جانباخته زن درست در لاین موازی با شهید جاویدالاثر و در ورودی مزار ایشان که از خانواده سادات نیز هست چه معنا و مفهومی دارد؟
آیا خال به دلیل شکست در دادگاه با پدر شهید قوطاسلو و ایستگاه صلواتی و اقامه نماز جماعت اول وقت، از شهدای مدافع حرم و آرمانهای انقلاب اسلامی انتقام گرفته است یا شاید هم دستور تنش زایی از جای دیگری رسیده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه