شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1398] یکی از فرماندهان دفاع مقدس:
[5 / 11 / 1398] شهید مسعود بیات:
[6 / 11 / 1398] به بهانه سالروز تولد شهید عباس ورامینی؛
[6 / 11 / 1398] روایتی از حال‌و‌هوای این روزهای «محمد‌مهدی» فرز ...
[6 / 11 / 1398] شهید سیدهادی شماعی؛
[6 / 11 / 1398] با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
[6 / 11 / 1398] از مقابل ستاد نیروی دریایی ارتش انجام می‌شود؛

 

کدخبر: 69860
تاریخ انتشار: 24 دی 1398 _10:14:51
معرفی و خوانش کتاب «بچه‌های حاج قاسم» در کتابخانه شهید باهنر مشهد

به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس معرفی و خوانش کتاب «بچه‌های حاج قاسم» با معرفی توسط استاد دانشگاه فردوسی مشهد به یاد و نام حاج قاسم سلیمانی برگزار شد

 

تا شهدا؛ به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس معرفی و خوانش کتاب «بچه‌های حاج قاسم» با معرفی توسط محمد امین وحدت استاد دانشگاه فردوسی مشهد به یاد و نام حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

محمد امین وحدت در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شناخت شخصیت اعتقادی و سیاسی و اجتماعی این سردار رشید اسلام را منوط به شناخت دشمنان انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف و درک شناخت از دشمنی‌ها با انقلاب اسلامی و شخصیت‌های بزرگ آن سه کتاب «صد جنگ بزرگ تاریخ»، «سیاست‌های خارجی آمریکا» و «دولت بی قانون» را پیشنهاد می‌کنم.

وی در معرفی کتاب بچه‌های حاج قاسم گفت: کتاب «بچه‌های حاج قاسم» خاطرات شفاهی از زندگی سردار حسین معروفی از رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس است که با سردار حاج قاسم سلیمانی دوستی و ارتباط نزدیکی داشته است.

این استاد دانشگاه فردوسی ادامه داد: تحریف و تغییر در این کتاب وجود ندارد و با زبانی عامیانه حقایق جنگ و دوران دفاع مقدس را بیان کرده است و در جای جای کتاب جهانبینی اجتماعی از نگرش و دیدگاه حاج قاسم در برخورد با دوستان و دشمنان به نمایش گذاشته است.

وحدت ادامه داد: مودت، دوستی، شادابی، اعتقاد قلبی و باور باطنی، ایثارگری و شهادت طلبی از جمله شاخصه‌های تمامی انسان‌های دفاع مقدس است که آنان را به انسان‌های کامل تبدیل کرده است.

 وی گسترش افق دید و دریافت حقیقت بدون توهمات را زمینه‌های شناخت شخصیت حاج قاسم عنوان کرد و ادامه داد: تفکر درست، تامل در تفکرات و تبدیل این تاملات به تعقل و تدبر و در نهایت تصمیم‌گیری درست چهار شاخصه و اصل در کسب معرفت و شناخت است.

وی در ادامه به خوانش قسمت‌هایی از کتاب و خاطرات سردار حسین معروفی در ایام حضور در جبهه‌های نبرد، ایام اسارت و نحوه آزادی از اسارت و بازگشت به‌وطن و پیگیری‌ها و حضور موثر سردار حاج قاسم سلیمانی در هر کدام از این دوران‌های مختلف زندگی وی پرداخت.

این پژوهشگر حوزه اجتماعی در ادامه از سردار سلیمانی به‌عنوان یک شخصیت دغدغه‌مند در حوزه مطالعه و کتابخوانی یاد کرد و ادامه داد: وی کتاب خوان و اهل مطالعه بود و با اکثر کتاب‌های حوزه نشر به‌ویژه کتاب‌های حوزه دفاع مقدس آشنایی داشت.

وی از حضور موثر شخصیت حاج قاسم سلیمانی در چندین اثر شاخص دفاع مقدس از جمله کتاب‌های «آن بیست و سه نفر»، «من زنده‌ام» و «ققنوس فاتح» یاد کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه