شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1398] یکی از فرماندهان دفاع مقدس:
[4 / 11 / 1398] معاون استاندار گیلان خبر داد؛
[4 / 11 / 1398] مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازند ...
[5 / 11 / 1398] شهید مسعود بیات:
[6 / 11 / 1398] به بهانه سالروز تولد شهید عباس ورامینی؛
[6 / 11 / 1398] روایتی از حال‌و‌هوای این روزهای «محمد‌مهدی» فرز ...
[6 / 11 / 1398] شهید سیدهادی شماعی؛
[6 / 11 / 1398] با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛

 

کدخبر: 69842
تاریخ انتشار: 23 دی 1398 _16:04:36
۱۲۸ اثر برای کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر تایید محتوا شدند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون ۱۴۰ اثر کمیته تالیف ، تدوین و نشر کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر رسیده است گفت: از این تعداد ۱۲۸ اثر تایید محتوا شده‌اند و به نیت ۷۲ شهید کربلا در دستور چاپ و نشر قرار گرفته است.

 

تا شهدا؛ فاطمه کرمپور ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی به ویژه به خانواده معظم شهدا اظهار داشت: ترور این سردار سرافراز توسط سران آمریکا ما را مصمم می‌کند که در راه شهدا و ترویج اندیشه‌های آزادی خواهانه آنها و مقاومت این عزیزان بیشتر تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه حماسه و ایثار بیش از 2 قرن پیشینه دارد خاطر نشان کرد: استان بوشهر در عرصه حماسی دارای کارنامه درخشانی در مبارزه با استعمار و استکبار دارد که در این عرصه‌ها دارای شهدای گرانقدری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: در این راستا از رئیسعلی دلواری گرفته تا شهید نادرمهدوی  و بیژن گرد و دیگر شهدای معظم بوشهر همیشه در دفاع از این خاک حماسه آفریده‌اند.

کرمپور با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر در 25 دی ماه افزود: به همین منظور کمیته‌های 20 گانه کنگره سرداران و 2121 شهید این استان با تمام توان در تلاش هستند تا  کنگره شهدای استان را با شکوه و نظمی منحصر به‌فرد که ویژه شهداست برگزار کند.

وی با تاکید بر آشنایی نسل جدید با رشادت شهدا خاطر نشان کرد:به‌منظور رسیدن به اهداف اصلی و آشنایی نسل جدید با آموزه‌های دفاع مقدس تحول برنامه‌های فرهنگی و هنری در زمینه حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ضروری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از تشکیل و راه‌اندازی کمیته‌های تخصصی در برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان خبر داد و تصریح کرد: کمیته تالیف ، تدوین و نشر کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر یکی از کمیته‌های 20 گانه کنگره شهداست.

کرمپور افزود: آنچه در باره این کمیته باید گفت این است که آثار تولید شده در این کمیته به‌عنوان سرمایه‌های فرهنگی تا مدتها بعد از برگزاری این اجلاسیه نه تنها در استان بلکه در کشور باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه این آثار باید این ویژگی داشته باشند تا در طول تاریخ به‌عنوان منبع و مرجع برای محققان،پژوهشگران و جوانان و نوجوانان محل رجوع باشدخاطر نشان کرد: نکته دیگری که درباره این کمیته قابل ذکر است این است که این کمیته به‌عنوان کمیته‌ای دائمی از این به بعد فعالیت خود را ادامه خواهد داد و از تولید آثاری که زندگی و آثار شهدا و رزمندگان اسلام و دفاع مقدس حمایت خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه آثار تولید شده در کمیته تدوین و تالیف کنگره سرداران و2121 شهید استان بوشهر از مرزها عبور خواهد کرد گفت: این آثار مقاومت، شجاعت و رشادت جوانان این مرز و بوم را به همه جهانین معرفی خواهد کرد.

کرمپور با بیان اینکه این آثار قابلیت چاپ در نوبت‌های زیادی را دارند و مجددا چاپ خواهد شد تصریح کرد: تاکنون بیش از 25 جلسه درون سازمانی و برون سازمانی با نهادها و ادرات فرهنگی و پژوهشی مرتبط با محور موضوعی کمیته، و همچنین با نویسندگان و جلسات داخلی با کارشناسان و اعضاء کمیته نشر و کمیته تایید محتوا برگزار شده است.

وی، برگزاری جلسات با نویسندگان را مهمترین نشست‌های این کمیته و به مثابه اتاق فکر کنگره دانست و بیان کرد: در این راستا با نویسندگان سراسر استان به‌خصوص فعالان حوزه دفاع مقدس  کمک گرفته و شرایط در این نشست‌ها بررسی شد و از نویسندگان توانمند استان خواسته شد با توجه به شرایط موجود آثار خود را به کمیته تولید محتوا برسانند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود:جلسات پیاپی میان هیئت ممیزی کمیته نشر و تایید محتوا با هدف تولید آثار فاخر و در خور شان شهدا نیز برگزار شد و آثار دراین کمیته‌ها مورد بررسی و تحلیل و تایید قرار گرفت.

کرمپور با بیان اینکه تاکنون 140 اثر کمیته تالیف ، تدوین و نشر کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر رسیده است گفت: از این تعداد 128 اثر تایید محتوا شده‌اند و  به نیت 72 شهید کربلا در دستور چاپ و نشر قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر این آثار در مرحله قبل از چاپ هستند که ان‌شالله در تلاش هستیم، تمامی این آثار به چاپ برسد اما برای کنگره سرداران و2121 شهید استان بوشهر  72 اثر به نیت 72 شهید کربلا در دستور کار و اولویت چاپ و نشر قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: از میان این آثار تعداد 36 اثر با موضوع شهیدنامه وجود دارد که به زندگی‌نامه شهداء وصیت‌نامه و مستندات زندگی شهداء می‌پردازد.

کرمپور با اشاره به اینکه 36 اثر تحقیق و پژوهشی با موضوع دفاع مقدس در تمامی زمینه‌ها وجود دارد گفت: یک اثر از اشعار حماسی دفاع مقدس در میان آثار دیده می‌شود 4 اثر نفیس حاوی تصاویر و مستندات 8 سال دفاع مقدس و 43 اثر در حوزه ادبیات داستانی دفاع مقدس نیز در میان آثار وجود دارد.

وی از تولید 8 اثر در حوزه کودک و نوجوانان به منظور آشنایی نسل جوان با فرهنگ دفاع مقدس خبر  داد و افزود: جمعا تعداد 128 اثر در کمیته تالیف و نشر  کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر مورد تایید قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر  با اشاره به اینکه مجموعه‌های دیگری در این زمینه همکاری داشته‌اند که آثاری در زمینه شهدا برای کنگره سرداران و 2هزار شهید استان تولید کرده‌اندخاطرنشان کرد: حوزه هنری انجمن سینمای جوانان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از چمله این دستگاه‌های فرهنگی هستند که آثاری در این زمینه تولید کرده‌اند.

کرمپور،  فعالیت انجمن سینمای جوانان استان بوشهر را به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد در استان دانست و بیان کرد: امسال انجمن سینمای جوانان استان بوشهر سه کتاب صوتی با مضمون دفاع مقدس با همکاری بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس تولید می‌کند.

وی تاکید کرد: قرار است اجلاسیه نهایی کنگره  و سرداران و 2121 شهید استان بوشهر با همکاری همه جانبه نیروهای کشوری، لشکری و شورای سیاست‌گذاری  25 دی‌ماه برگزار شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه