شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1398] یکی از فرماندهان دفاع مقدس:
[5 / 11 / 1398] شهید مسعود بیات:
[6 / 11 / 1398] به بهانه سالروز تولد شهید عباس ورامینی؛
[6 / 11 / 1398] روایتی از حال‌و‌هوای این روزهای «محمد‌مهدی» فرز ...
[6 / 11 / 1398] شهید سیدهادی شماعی؛
[6 / 11 / 1398] با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
[6 / 11 / 1398] از مقابل ستاد نیروی دریایی ارتش انجام می‌شود؛

 

کدخبر: 69828
تاریخ انتشار: 23 دی 1398 _15:48:54
واکنش وزیر انرژی عربستان به ترور شهید سلیمانی

وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد این کشور که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، هر آنچه در توان دارد برای تضمین ثبات بازار نفت در برهه حساس کنونی منطقه انجام خواهد داد.

تا شهدا؛ شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان در کنفرانس بین‌المللی فناوری نفت در شهر الظهران عربستان سعودی گفت: تنشها در منطقه ما بالا مانده و عربستان سعودی هر آنچه در توان دارد برای تضمین ثبات بازار نفت انجام خواهد داد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی از سوی آمریکا، گفت: رییس جمهور آمریکا، رییس جمهور آمریکا است و هر کاری می خواهد انجام می‌دهد و مطمئنا به من پاسخگو نیست. با این حال آمریکا یک شریک استراتژیک به شمار می‌رود و نقش مهمی در امنیت دارد.
عربستان سعودی در حال حاضر پیمان کاهش تولید نفت اوپک پلاس برای محدودیت عرضه به میزان 1.7 میلیون بشکه در روز تا پایان مارس امسال را هدایت می‌کند.
سهمیه جدید عربستان سعودی 10.145 میلیون بشکه در روز است اما این کشور قصد دارد تولیدش را حداکثر در 9.744 میلیون بشکه در روز نگه دارد و تولیدش را به صورت داوطلبانه 400 هزار بشکه در روز دیگر کاهش دهد که مجموع محدودیت عرضه اوپک پلاس را به 2.1 میلیون بشکه در روز می‌رساند.
وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: ما نوسان را دوست نداریم. قابل پیش بینی بودن بدون هزینه نیست و این هزینه با ایجاد موسساتی مانند اوپک و اوپک پلاس همراه شده است.
طبق نظرسنجی اوپک "اس اند پی گلوبال پلاتس"، عربستان سعودی تولید نفت خود را در دسامبر به 9.82 میلیون بشکه در روز محدود کرد. این کشور ماه پیش از آن برای پر کردن سطح ذخایر نفت که پس از حملات هوایی سپتامبر به تاسیسات ابقیق و خریص مورد استفاده قرار داده بود، تولیدش را افزایش داده بود.
شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان درباره توافق کاهش تولید اوپک پلاس که در دیدار اوپک پلاس در وین مورد بحث قرار خواهد گرفت، گفت: ما این مسئله را به زمان برگزاری این دیدار در مارس موکول می‌کنیم. ما توافق کرده‌ایم که توافق کاهش تولید مورد بازبینی قرار گیرد و باید ببینیم وضعیت در آن زمان به چه صورت خواهد بود و ذخایر نفت در چه سطحی قرار دارند. ما روی سطح ذخایر نفت متمرکز شده‌ایم.
بر اساس گزارش پلاتس، وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: یکی از اهداف وی برای سال 2020، رشد پایدار از نظر تقاضا و رشد پایدار از نظر عرضه، قابل پیش بینی بودن اوضاع و اطمینان از تمرکز روی چالشهای صنعت است که اکنون در بهره‌ورترین حالت ممکن خود نفت تولید می‌کند. وی همچنین تاکید کرد که رشد تقاضا برای نفت نباید روی محیط زیست تاثیر بگذارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه