شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 12 / 1398] شهید اصغر پاشاپور؛
[7 / 12 / 1398] شهید هاشم دهقانی‌نیا؛
[6 / 12 / 1398] مجتهدی سرشناس و سیاست‌مداری هوشیار؛
[6 / 12 / 1398] معاون فرهنگی بنیاد خراسان رضوی خبر داد؛
[6 / 12 / 1398] در ملاقات عمومی با مدیرکل بنیاد قزوین؛
[6 / 12 / 1398] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان؛
[6 / 12 / 1398] شهیدعلیرضا محبی؛
[7 / 12 / 1398] ای کاش سرزمین‌مان از چنین نعمت‌هایی خالی نشود؛

 

کدخبر: 69826
تاریخ انتشار: 23 دی 1398 _00:04:15
ما موظف به شناخت دشمن هستیم

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه با بیان اینکه خداترسی خصوصیت بارز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بوده است، گفت: ما موظف به شناخت دشمنان خود هستیم.

 

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی محمدی عصر امروز در مراسم گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع کارکنان و پایوران سپاه ناحیه شهرستان سرخه اظهار کرد: امام زمان (عج) به قرائت دو زیارت جامعه کبیره که موجب نورانیت انسان و امام‌شناسی می‌شود و زیارت عاشورا توصیه کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در زیارت عاشورا، مسائل مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، دشمن‌شناسی و ... آمده است که دشمن‌شناسی در همه دوره‌ها به‌خصوص در عصر امروز بسیار اهمیت دارد و ما موظف به شناخت دشمنان خود هستیم و باید نسبت به زمانه و مسائلی که در کشور در حال وقوع است، اطلاعات جامع و کاملی به دست آوریم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه با اشاره به اینکه در یکی از فرازهای زیارت عاشورا آمده است، «اللهم الجعل محیای محیا محمد وآل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد»، خدایا زندگی مرا مانند محمد و آل محمد، قرار بده و مرگ مرا هم همچون پیغمبر و آل ایشان قرار ده، گفت: هر زندگی‌ای، مانند زندگی رسول‌الله (ص) است که ویژگی‌های زندگی آن حضرت را دارا باشد؛ حضرت همیشه خوف از خدا داشتند و ما باید آن‌ها را الگوی خویش قرار داده، خداترس باشیم و شیوه و منش آن‌ها را در زندگی خود به کار ببریم.

محمدی اذعان داشت: کسی که از خدا بترسد، در دنیا و آخرت سعادتمند خواهد بود و کسی که باخدا باشد؛ خداوند به او عزت و شرافت داده و محبتش را در دل دیگران قرار خواهد داد؛ ما این ویژگی‌ها را در سردار شهیدمان به عینه دیدیم.

وی اضافه کرد: سپهبد سلیمانی از خداوند خوف داشتند و خداوند به‌واسطه این خوف، همه دشمنان را از وی ترسانیده بود و در مقابل مهر و عطوفت سردار را در دل همه مردم چه در ایران و چه در سایر کشورها فزونی بخشید.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه افزود: از ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی می‌توان به مواردی همچون صادق بودن، شجاعت و نهراسیدن از دشمن، اخلاص در عمل و رفتار، مسؤولیت‌پذیری و پیگیر شدن در جهت رسیدگی به امور و رفع مسائل و مشکلات، مجاهدت در راه خدا، ایثار، ازخودگذشتگی و تأکید بر نماز اول وقت اشاره کرد.

محمدی تصریح کرد: ویژگی‌های یک مؤمن انقلابی در شهید حاج قاسم سلیمانی وجود داشت که این نمونه سبک زندگی اسلامی است؛ وی ساده‌زیست بود و آرزوی شهادت داشت و همه ما نیز می‌توانیم از خوبان باشیم؛ فقط کافی است دل را به خداوند متعال بسپاریم و باخدا باشیم و هرچه مراتب بالاتر باشد، خداوند زندگی و مرگ شیرین‌تری نصیب انسان خواهد کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه