شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[15 / 4 / 1399] زندگی شهید قربانخانی شنیدنی شد؛
[15 / 4 / 1399] بابت برگشت پیکر پسرم از حضرت زینب ممنونم؛
[15 / 4 / 1399] در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده شهید ابو ...
[15 / 4 / 1399] شهید على‌آقا على‌بابایى؛
[15 / 4 / 1399] دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»؛
[15 / 4 / 1399] گفت‌وگو با خانواده شهید محمدرضا بدیهی؛
[15 / 4 / 1399] روایتی از زندگی جاویدالاثر حاج‌احمد متوسلیان؛
[15 / 4 / 1399] حفظ انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] به مناسبت سالروز شهادت؛
[16 / 4 / 1399] سرباز «حاج‌قاسم» افتخار «رئیس‌آباد» شد؛
[16 / 4 / 1399] نگاهی به مجموعه داستان «خط مرزی»؛
[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] علی‌رغم گسترش «کرونا»کتاب‌های انتشارات «راه یار ...
[16 / 4 / 1399] به عشق شهید سلیمانی ۹ ساعت رکاب زدم؛

 

کدخبر: 69821
تاریخ انتشار: 23 دی 1398 _00:00:29
شهادت سردار نتیجه محاسبات غلط استکبار بود

رییس نهاد نمایندگی ولی ‌فقیه در استان فارس و از همرزمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، این سردار شهید را نه تنها یک فرد، بلکه یک حرکت فرهنگی خواند و گفت: شهادت این سردار دلاور اسلام نتیجه محاسبات غلط استکبار جهانی بود.

تا شهدا؛ سردار  لطف الله یداللهی روز یک‌شنبه در آئین گرامیداشت شهدای مقاومت و جانباختگان سانحه هوایی و گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی در جمع دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز افزود:  شهید قاسم سلیمانی، یک حرکت فرهنگی بود و این حرکت باید در جامعه ما تداوم یابد و جاری باشد.

سردار یداللهی با بیان اینکه ارتباط مردم با سردار سلیمانی یک ارتباط قلبی بود و همه اکنون خونخواه او هستند، افزود: امروز آمریکا و استکبار جهانی، آسیب پذیرتر شده و فرهنگ حیات و شخصیت سردار سلیمانی باید در جامعه جاری شود.

وی معرفی دو ویژگی مهم سپهبد شهید قاسم سلیمانی، به «ولایت پذیری» و «ولایت یاری» اشاره کرد و ادامه داد: سردار سلیمانی با تمام ظرفیت، مخلصانه، آنچه را که در توان داشت در این مسیر صرف کرد، او با تمام آسیب دیدگی های جسمی، روح بلندی داشت و ما نیز باید این دو ویژگی مهم را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

 رییس نهاد نمایندگی ولی ‌فقیه در استان فارس گفت: جبهه دفاع از اسلام، در اختیار انسان شایسته ای چون سردار سلیمانی به موفقیت رسید و ما در هر جبهه ای که این چنین حرکت کنیم، موفق می شویم.

سردار یداللهی در بخش دیگری از صحبت های خود به توصیف مقام معظم رهبری از سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرداخت و اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری ، سردار سلیمانی هم اهل فکر بود و هم اهل عمل؛ این ویژگی ها در کنار اخلاص، پشتکار، انگیزه و اراده، دنیا را متحیر کرد.

این سردار سپاه  تاکید کرد: از زندگی و شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، می توان ده ها کتاب به رشته تحریر درآورد.

وی در ادامه به اهداف دشمن در منطقه با ایجاد چینش جدید در کشورهایی نظیر سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: در سوریه هدف بر این بود که دو کشور با دو پایتخت حلب و دمشق ایجاد شود و در عراق نیز در پی ایجاد سه کشور کردنشین، سنی نشین و شیعی، با محوریت نیروهای اسرائیل و عوامل دست نشانده خود بودند.

رییس نهاد نمایندگی ولی ‌فقیه در استان فارس در ادامه به تشکیل سپاه ۱۰ هزار نفری بدر به فرماندهی آیت الله حکیم و با حضور نیروهایی چون ابومهدی المهندس اشاره کرد که با سقوط صدام، با همکاری سپاه قدس جمهوری اسلامی، بسیج عراق را تشکیل داده و جلوی پیشروی داعش گرفته شد.

سردار یداللهی به تلاش های سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شمال عراق و نجات مناطق کردنشین از هجوم نیروهای داعش، به عنوان بخشی دیگر از خدمات او یاد کرد و یادآور شد: امروز حزب الله هزاران بار قوی تر شده است.

مهرزاد لطفی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آئین گفت: شهید قاسم سلیمانی مظلومانه زندگی کرد و تلاش های او، موجب آرامش امروز ما در زندگی و ایجاد امکان فعالیت در موقعیت های مختلف است.

 دکتر لطفی با تاکید بر پاسداشت خدمات سردار حاج قاسم سلیمانی در امنیت امروز جامعه، ابراز امیدواری کرد همه ما بتوانیم رهرو خوبی برای شهدای اسلام و انقلاب، باشیم.

وی  اظهار کرد: در کنار همه سختی ها، بیش از پیش بتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم و امید است خداوند روزهای بهتری را برای مردم کشور ما رقم زند.

این آئین که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان برگزار شد.

 

ابزار هدایت به بالای صفحه