شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 12 / 1398] شهید اصغر پاشاپور؛
[7 / 12 / 1398] شهید هاشم دهقانی‌نیا؛
[6 / 12 / 1398] مجتهدی سرشناس و سیاست‌مداری هوشیار؛
[6 / 12 / 1398] معاون فرهنگی بنیاد خراسان رضوی خبر داد؛
[6 / 12 / 1398] در ملاقات عمومی با مدیرکل بنیاد قزوین؛
[6 / 12 / 1398] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان؛
[6 / 12 / 1398] شهیدعلیرضا محبی؛
[7 / 12 / 1398] ای کاش سرزمین‌مان از چنین نعمت‌هایی خالی نشود؛

 

کدخبر: 69810
تاریخ انتشار: 22 دی 1398 _23:51:57
بنای یادبود شهید المهندس در نزدیکی فرودگاه بغداد نصب می‌شود

"علی الحمیداوی" عضو کمیسیون فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی مجلس عراق یکشنبه شب از تکمیل موافقت برای نصب بنای یادبود "ابومهدی المهندس" معاون شهید نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در محل ترور وی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد خبر داد.

تا شهدا؛ الحمیداوی گفت: طرحی را به وزارت فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی ارائه کردیم مبنی بر این که به خاطر بزرگداشت فداکاری شهید المهندس یک بنای یادبود در محل ترور وی نصب شود، شخصیتی که به همراه شهید حاج قاسم سلیمانی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

این نماینده مجلس عراق افزود:پس از دیدار امروز با وزیر گردشگری عراق با نصب این بنای یادبود موافقت شد و اداره هنرهای عمومی عراق دستور تشکیل کمیته‌ای جهت طراحی بهترین بنای یادبود و نیز هماهنگی با انجمن هنرهای نمایشی عراق را صادر کرده است.

الحمیداوی در پایان افزود: برای انتخاب بهترین محل نصب این بنای یادبود، هماهنگی با مقام‌های سازمان هواپیمایی کشوری عراق، سازمان الحشد الشعبی و شهرداری بغداد انجام خواهد شد.

سردار سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس سحرگاه جمعه در حمله پهپادی آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در نخستین سخنرانی پس از این جنایت جمعه شب گذشته تأیید کرد که دستور ترور سردار سلیمانی را وی صادر کرده است.

این اقدام تروریستی آمریکا با واکنش گسترده بین‌المللی همراه شده است و اخبار و گزارش‌های مرتبط با آن همچنان در صدر اخبار رسانه‌های بین المللی است.

ابزار هدایت به بالای صفحه