شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[15 / 4 / 1399] زندگی شهید قربانخانی شنیدنی شد؛
[15 / 4 / 1399] بابت برگشت پیکر پسرم از حضرت زینب ممنونم؛
[15 / 4 / 1399] در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده شهید ابو ...
[15 / 4 / 1399] شهید على‌آقا على‌بابایى؛
[15 / 4 / 1399] دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»؛
[15 / 4 / 1399] گفت‌وگو با خانواده شهید محمدرضا بدیهی؛
[15 / 4 / 1399] روایتی از زندگی جاویدالاثر حاج‌احمد متوسلیان؛
[15 / 4 / 1399] حفظ انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] به مناسبت سالروز شهادت؛
[16 / 4 / 1399] سرباز «حاج‌قاسم» افتخار «رئیس‌آباد» شد؛
[16 / 4 / 1399] نگاهی به مجموعه داستان «خط مرزی»؛
[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] علی‌رغم گسترش «کرونا»کتاب‌های انتشارات «راه یار ...
[16 / 4 / 1399] به عشق شهید سلیمانی ۹ ساعت رکاب زدم؛

 

کدخبر: 69803
تاریخ انتشار: 22 دی 1398 _11:49:30
اخلاص در عمل در رفتار شهید سردارسلیمانی موج می‌زد

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: خود حاج قاسم علت ماندگاری دفاع مقدس را اخلاص رزمندگان در عمل می‌دانستند و این اخلاص در عمل در رفتار شهید سلیمانی موج می‌زد.

 

تا شهدا؛ سردار حسین معروفی در مراسم یادواره شهدای روستای زیارت و گرامیداشت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش اظهار کرد: برگزاری این مراسم نشانه ادب و عمق بصیرت شما مردم به جبهه حق است و این را باید ارج نهاد که به دنبال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستید.
همرزم شهید سلیمانی ضمن اشاره به خصوصیات سپهبد شهید سلیمانی اظهار کرد: من طی سال‌ها رفاقت با حاج قاسم درس های بزرگی از این شهید والامقام آموختم اما می‌خواهم قدری توضیح دهم چرا حاج قاسم به این جایگاه رسید؟
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان افزود: حقیقتش این است که حاج قاسم استحکام درونی داشت، درون رزم قوی داشت و به راحتی جهاد کبیر انجام می‌داد، شهید سلیمانی با خدا دوست بود و خود را در خدمت آحاد مردم قرار داده بود.

* حاج قاسم بدون ذره‌ای ریا خاضعانه در برابر خدای خودش  مناجات می‌کرد
وی ادامه داد: ایشان اهل بکا و گریه بود، بدون ذره‌ای ریا خاضعانه در برابر خدای خودش  مناجات می‌کرد.
معروفی بیان داشت: شاخصه بزرگ شهید سلیمانی اخلاص، ولایت‌باوری و ولایتمداری است و اینکه شهید سلیمانی ۶ بار قسم جلاله می‌خورد که راه عاقبت به خیری این است صرفا یک شعار نبود.
وی تاکید کرد: خود حاج قاسم علت ماندگاری دفاع مقدس را اخلاص رزمندگان در عمل می‌دانستند و این اخلاص در عمل در رفتار شهید سلیمانی موج می‌زد.
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با اشاره به فراجناحی عمل کردن شهید سلیمانی تاکید کرد: ما انقلاب کردیم که سیاست را اخلاقی کنیم اما امروز عده‌ای اخلاق را سیاسی می‌کنند که این دیدگاه اشتباه است و براساس توصیه حاج قاسم باید مراقبت کرد سیاست‌زده رفتار نکنیم.

* من طی ۳۷ سال آشنایی و رفاقت با شهید سلیمانی هیچ وقت حاج قاسم را پشت میز ندیدم
وی افزود: حاج قاسم بعد از دفاع مقدس ۳۱ سال در فراغ رفقا و همرزمانش سوخت و سینه‌اش تنگ شده بود و اینقدر در پی شهادت در راه خدا بود که حدود یک ماه پیش با بوسه بر پای مادر شهید خداوند را به کف پای این مادر شهید قسم داد که شهید شود که همین هم شد.
معروفی گفت: من طی ۳۷ سال آشنایی و رفاقت با شهید سلیمانی هیچ وقت حاج قاسم را پشت میز ندیدم و ایشان مدام در عرصه‌های مختلف ماموریت خود کف میدان حضور داشت.
یار دیرین شهید سلیمانی ضمن اشاره به نحوه به شهادت رسیدن فرمانده نیروی قدس سپاه توسط تروریست‌های آمریکایی ادامه داد: خداوند انسانی بزرگ با اعمال چشمگیر را به واسطه شیطانی بزرگ به شهادت رساند و او را به آرزویش رساند.

* دشمن با به شهادت رساندن سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قلب ما نشانه گرفت/ آمریکایی‌ها با به شهادت رساندن حاج قاسم فرآیند نابودی اسرائیل را تسریع کردند
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان تصریح کرد: دشمن با به شهادت رساندن سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قلب ما نشانه گرفت و دل همه ما را جریحه‌دار کرد که فعلا سیلی اولش را خورد.
وی خاطر نشان کرد: شهادت حق ایشان بود و خداوند متعال مزد شهید زندگی زیستن حاج قاسم را با شهادت داد.
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان خاطرنشان کرد: من خودم گمان می‌کردم ایشان در راه نابودی اسرائیل شهید خواهد شد اما آمریکایی‌ها با به شهادت رساندن حاج قاسم فرآیند نابودی اسرائیل را تسریع کردند.

ابزار هدایت به بالای صفحه