شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[15 / 4 / 1399] زندگی شهید قربانخانی شنیدنی شد؛
[15 / 4 / 1399] بابت برگشت پیکر پسرم از حضرت زینب ممنونم؛
[15 / 4 / 1399] در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده شهید ابو ...
[15 / 4 / 1399] شهید على‌آقا على‌بابایى؛
[15 / 4 / 1399] دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»؛
[15 / 4 / 1399] گفت‌وگو با خانواده شهید محمدرضا بدیهی؛
[15 / 4 / 1399] روایتی از زندگی جاویدالاثر حاج‌احمد متوسلیان؛
[15 / 4 / 1399] حفظ انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] به مناسبت سالروز شهادت؛
[16 / 4 / 1399] سرباز «حاج‌قاسم» افتخار «رئیس‌آباد» شد؛
[16 / 4 / 1399] نگاهی به مجموعه داستان «خط مرزی»؛
[16 / 4 / 1399] حفط انقلاب اسلامی مهم‌تر از پیروزی آن؛
[16 / 4 / 1399] علی‌رغم گسترش «کرونا»کتاب‌های انتشارات «راه یار ...
[16 / 4 / 1399] به عشق شهید سلیمانی ۹ ساعت رکاب زدم؛

 

کدخبر: 69802
تاریخ انتشار: 22 دی 1398 _11:48:47
خون شهدا یک پیام است

شهید مهدی صابری در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است «خون ما خود پیام است، رفتار ما خود پیام است، زندگى ما خود وصیت است».

 

تا شهدا؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

تبرک لحظاتمان با شهید مهدی صابری:

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب‌العالمین

پس از حمد خداوند متعال و درود بر حضرت بقیه‌الله‌الاعظم و نایب برحقش حضرت امام روحى له الفداء.

هر چه فکر کردم چه آیه‌اى اول مطلبم بنویسم چیزى ذهنم را جلب نکرد فقط تمام قرآن، ولى نه از حفظ بودم، نه جا مى‌شد. در جایی این مطلبم را مى نویسم که نخلستان است انسان به یاد مولا على(ع) مى‌افتد؛ او چطور زندگى کرد، چه کشید و چطور رفت؟

چیزى ندارم در وصیت‌نامه بنویسم مثلا پیامى بدهم چیزى بگویم چرا؟ چون بحمدالله همه‌اش  با شناخت بوده و اختیارى و پیام‌ها را، نصیحت‌ها را و کل مسائل را بزرگان انجام داده‌اند اگر کسانى گوش دل دارد به حرف بزرگترها بیشتر گوش مى‌دهند.

از ۱۴۰۰ سال پیش رسول الله(ص) پیام داده، مولا على(ع)، مولا حسن(ع)، مولا حسین(ع) و بقیه ائمه و اولیا و اوصیا و علما و مومنین پیام داده‌اند و وصیت کرده‌اند، راهنمایى‌هاى لازم را کرده‌اند؛ در حال حاضر هم حضرت امام همیشه محورها را مشخص مى‌کنند پس لازم به پیام ما و دیگران چندان نیست؛ خون ما خود پیام است، رفتار ما خود پیام است، زندگى ما خود وصیت است.

در رابطه با دنیا صحبتى ندارم دنیا مال دنیاداران. آخرت را هم دیگران خبر داده‌اند و بس، امام را تنها نگذارید، ساده زندگى کنید، خود را فدا کنید تا فدا کنند، همیشه به دید اصلاح به هر کس در هر جامعه و هر محیط بنگرید و تا مى‌توانید صبور باشید چون صبر منشأ همه خیرات است، هر کس صبر داشت همه چیز دارد.

تمام دوستان و آشنایان اگر مسئله‌اى داشتم حلالم کنید و مرا ببخشید، اگر جنازه‌ام به دستتان افتاد در مجلس عزادارى امام حسین(ع) کنار جنازه‌ام عزادارى کنید. اگر شد جنازه‌ام را شب به هیئت «راه شهیدان» ببرید و تمام دوستان دور پیکرم جمع شوند و حسابى سینه‌زنى راه بیندازند و اشک‌هاى خود را روى پیکرم بریزند؛ در مجلسى که براى بنده گرفتید روضه حضرت زهرا(س) را حتما بخوانید؛ اگر صلاح دیدید شب جمعه مرا خاک کنید، انشاءالله یا حاج آقا موسوى یا حاج آقا فاضلیان برایم نماز بخوانند.

حتما نماز مرا سادات خط امامى برایم بخوانند. بچه‌ها مجلس‌ها را خالى نگذارید مخصوصا هیئت راه شهیدان راهى که دارید می‌روید. از هیچ چیز باکى نداشته باشید، فقط از اینکه امام از ما راضى نباشد بترسید.

خداحافظ همگی مهدى صابرى 65/10/1 نخلستان‌هاى آبادان

خدایا خدایا همیشه امام را نگهدار. انشاءالله

ابزار هدایت به بالای صفحه