شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1398] یکی از فرماندهان دفاع مقدس:
[4 / 11 / 1398] معاون استاندار گیلان خبر داد؛
[4 / 11 / 1398] مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازند ...
[5 / 11 / 1398] شهید مسعود بیات:
[6 / 11 / 1398] شهید سیدهادی شماعی؛
[6 / 11 / 1398] با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛

 

کدخبر: 69436
تاریخ انتشار: 21 آذر 1398 _19:52:24
منتظر آمدنش هستم

مسر شهید عباس هفت‌خانگی گفت: تاکنون اثری از شهیدمان نداریم و همیشه ناباورانه منتظر آمدنش هستم.

تا شهدا؛ فرشته گلکار در یکصد و شصت و هشتمین برنامه «در کوی نیکنامان» فرهنگسرای گلستان اظهارداشت: پس از سال‌ها دلواپسی و انتظار روزی از رادیو صدای آقای بیگلری از همسنگران همسرم را شنیدم که می‌گفت: «وقتی در مسیری برای ملحق‌شدن به همرزمان بودیم تانک ما مورد اصابت آرپی چی دشمن قرار گرفت. ما چهار نفر بودیم جدا جدا با سختی از تانک بیرون آمدیم؛ هنگامی که سربازان عراقی برای دستگیری ما آمدند تا ما را با خود ببرند چشمم به یکی از همرزمان افتاد که قد بلند و چهارشانه بود و در گوشه‌ای در خاک افتاده بود. همین که به طرف او رفتم تا متوجه شوم شهید افخمی یا شهید صفری یا شهید هفت‌خانگی است، سربازان عراقی به سمت من حمله کردند و مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند.»

وی خاطرنشان کرد: همسر من قدبلند و چهارشانه بود فهمیدم او شهید شده اما همیشه ناباورانه تا این لحظه منتظر آمدنش هستم با اینکه تاکنون اثری از شهیدمان نداریم و در ستاد معراج هم ثبت نام کردیم اما هنوز خبری به ما ندادند.

شهیدعباس هفت‌خانگی ۳۰ آذر ۱۳۳۹ در شهرستان اراک در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. دوران کودکی را به دلیل مأموریت‌های پدر در کاشان، قم و تهران گذراند، سال ۱۳۵۷ به استخدام نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد. وی زمان تسخیر پادگان عشرت آباد آماده باش بود. مدتی به کردستان درغرب کشور اعزام شد و در بانه و مریوان با اشرار می‌جنگید. اواخر سال ۱۳۵۹ شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به منطقه جنوب اعزام شد.

شهید هفت‌خانگی در تنگه رقابیه، اهواز و کارون بود که پس از ۶ ماه به تپه ۱۲۰ شوش دانیال اهواز اعزام شد. او مسئول  زدن آرپی چی بود و سرانجام ۲۴ مهر سال۱۳۶۰ شب هنگام در عملیاتی سخت با نیروهای عراقی، در جنگ تن به تن به دست دشمن به شهادت رسید و چون تپه ۱۲۰ به مدت یک سال در محاصره نیروهای بعثی بود با عملیات دلیرمردان رزمندگان آن منطقه آزاد شد اما تاکنون از این شهید گرامی اثری پیدا نشده است.

قرائت دعای توسل توسط جهانبخش رفیعی و زیارت پرفیض عاشورا توسط فرامرز درویش از مداحان اهل بیت (ع)، شعرخوانی در مدح اهل بیت (ع) و تجلیل از همسر شهید عباس هفت خانگی بخش‌هایی از این برنامه بود که با هدف تکریم و پیوند با خانواده معظم شهدا برگزار شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه