شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1398] یکی از فرماندهان دفاع مقدس:
[4 / 11 / 1398] معاون استاندار گیلان خبر داد؛
[4 / 11 / 1398] مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازند ...
[5 / 11 / 1398] شهید مسعود بیات:
[6 / 11 / 1398] شهید سیدهادی شماعی؛
[6 / 11 / 1398] با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛

 

کدخبر: 69435
تاریخ انتشار: 21 آذر 1398 _19:50:40
دشتستان در دوران دفاع مقدس تعداد ۶۷۰ شهید تقدیم به انقلاب کرده است

سرهنگ غلامپور با اشاره به حضور ۱۶ هزار رزمنده دشتستانی در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهرستان دشتستان در دوران دفاع مقدس تعداد ۶۷۰ شهید، ۱۵۰ آزاده، ۱۸۵۰ مجروح و جانباز تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

تا شهدا؛ «سرهنگ نعمت الله غلامپور» صبح پنج شنبه در یادواره سرداران و ۶۷۰ شهید شهرستان دشتستان اظهار داشت: در طول دوران پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شهرستان دشتستان به خوبی درخشیده است که سعی ما این بوده که در طی سال برای حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس یادواره های مختلفی برگزار کنیم.
فرمانده سپاه شهرستان دشتستان تصریح کرد: در سال ۹۸، با توجه به برگزاری کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر، نوع برگزاری یادواره شهدای دشتستان را به شکل کاملاً تخصصی برگزار کرده ایم.
وی عنوان کرد: یادواره ۱۶۳ شهید دانش آموز شهرستان دشتستان، یادواره شهدای ورزشکار، نصب تصاویر و المان شهدا در تمامی شهرها و روستاهای شهرستان، تولید فیلم و تیزرهای مختلف با موضوع شهادت و تولید و انتشار چندین جلد کتاب بخشی از فعالیت های سال جاری در حوزه ایثار و شهادت بوده است.
غلامپور با بیان اینکه بر اساس آمار ثبت و احوال استان بوشهر، جمعیت شهرستان دشتستان در سال ۱۳۶۵، ۱۸۱ هزار نفر بوده که ۹۰ هزار نفر آن مرد بوده است افزود: از این تعداد حدود ۴۰ هزار نفر توانایی حمل اسلحه و دفاع کشور داشته اند که ۱۶ هزار نفر از آن ها در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرده اند.
فرمانده سپاه دشتستان خاطرنشان کرد: نتیجه حضور ۱۶ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، تقدیم ۶۷۰ شهید، ۱۵۰ آزاده، ۱۸۵۰ مجروح و جانباز بوده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه