شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1398] یکی از فرماندهان دفاع مقدس:
[4 / 11 / 1398] معاون استاندار گیلان خبر داد؛
[4 / 11 / 1398] مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازند ...
[5 / 11 / 1398] شهید مسعود بیات:
[6 / 11 / 1398] شهید سیدهادی شماعی؛
[6 / 11 / 1398] با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛

 

کدخبر: 69365
تاریخ انتشار: 17 آذر 1398 _17:05:42
کنگره دختران دانش آموز شهید مازندران برگزار شد

نخستین کنگره شهدای دانش‌آموز دختر مازندران با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره چهار دختر دانش آموز شهید استان روز سه‌شنبه در ساری برگزار شد .

تا شهدا؛ این کنگره با همکاری و مشارکت سازمان بسیج دانش آموزی ، اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری و سپاه کربلای مازندران با حضور دانش آموزان دختر بسیجی استان در سالن الغدیر سپاه ساری برگزار شد .
نغمه باقری ، ندا باقری ، طوبی یزدان خواه و سیده طاهره هاشمی چهار دختر دانش آموز شهید مازندران هستند .
معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران در این مراسم از بسیج به عنوان یادگار امام خمینی (ره) نام برد و گفت : بنیانگذار انقلاب اسلامی با درایتی که داشتند فرمان ایجاد این نهاد را صادر کرد .
سرهنگ عسگر مجیدی افزود : شاید در آن زمان تشکیل بسیج نقش و عملکرد این نهاد برای جامعه روشن و آشکار نبود اما در دوراه هشت سال دفاع مقدس ، بسیجیان با رشادت هایی که از خود نشان دادند نقش آنها برای همگان مبرهم و واضح شد .
وی ادامه داد : آنچه باعث ماندگاری بسیج و عبور تفکر بسیجی از مرزهای کشور شده است مبنای دینی و اعتقادی بودن این تفکر است .
معاون سپاه کربلای مازندران تاکید کرد : تفکر و نگاه بسیج فراتر از مادیت و در قالب معنویت است و این باعث شده تا این نوع تفکر در جامعه ماندگار باشد .
وی ادامه داد : اگر امروز کشورهای جهان از جمله 5 به علاوه یک برای یکسری موضوعات مجبورند با ایران مشورت بکنند ناشی از همین ابهت بسیج است .
سرهنگ مجیدی گفت : در این برهه زمانی که جنگ نظامی وجود ندارد همگان در هر صنفی همچون دانش آموز ، دانشجو ، بازاری و کارمند حضور دارند باید با ایفای نقش خود در این سمت ها در جنگ کنونی مستحکم وارد عمل شوند .
وی افزود : اکنون که در دوران تحریم دشمنان قرار داریم باید به گونه ای عمل بکنیم که با نارسایی ها و نواقص بسازیم و ایستادگی بکنیم .
حجت الاسلام روح الله ترابی نسب ، یکی از راویان دفاع مقدس نیز در این مراسم گفت : 550 هزار دانش آموز پسر در دوران هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند که از این تعداد 36 هزار نفر شهید و 856 نفر نیز جانبازشدند .
وی ادامه داد: حضور دانش آموزان در جنگ با دیگر افراد متفاوت است چرا که این افراد براساس بدون چشمداشت مادی و براساس احساس وظیفه در این عرصه وارد شدند

ابزار هدایت به بالای صفحه