شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[14 / 3 / 1399] «آن روز سه و نیم بعداز ظهر»؛
[14 / 3 / 1399] با حضور معاون هماهنگ‌کننده نزاجا؛
[14 / 3 / 1399] رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پرند و رباط کریم؛
[14 / 3 / 1399] در بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...

 

کدخبر: 69293
تاریخ انتشار: 11 آذر 1398 _13:02:41
شهدا چراغ‌های تابنده بر مسیر زندگی نسل امروز و آینده هستند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام بابیان اینکه شهدای گران‌قدر ازجمله شهید یادگار امیدی چراغی پرفروغ و تابنده بر سر مسیر نسل کنونی و آیندگان هستند، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیمه‌کننده نظام و انقلاب اسلامی است.

 

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام «الله نور کریمی تبار» شامگاه یکشنبه (10 آذر) در مراسم یادواره گرامیداشت سردار شهید حاج «یادگار امیدی» اظهار کرد: شهدا و ایثارگران سند مظلومیت و افتخار ایران اسلامی هستند و باید همه نسل‌ها با دستاوردها و اهداف شهدا و پیوندی عمیق و ناگسستنی داشته باشند.

وی بابیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیمه‌کننده نظام و انقلاب اسلامی است، ابراز کرد: شهدا و ایثارگران بهترین الگوی برای نسل جوان امروز است که با تأسی از شهدا و حرکت در مسیر آن‌ها، علاوه بر توسعه و پیشرفت کشور، توطئه‌های فرهنگی و جنگ نرم دشمنان را خنثی کنند.

حجت‌الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه مسئولان نیز باید همواره به مناسبت‌های مختلف با برگزاری یادواره‌های مختلف عطر و نام شهدا را در سطح جامعه عطرآگین کنند، تصریح کرد: شهدای گران‌قدر ازجمله شهید یادگار امیدی چراغی پرفروغ و تابنده بر سر مسیر نسل کنونی و آیندگان هستند.

 امام‌جمعه ایلام بیان کرد: امروز تمام تلاش دشمن در جنگ نرم، جدا کردن جوانان و نوجوانان نسل کنونی از پیشینه و گذشته پرافتخار خود ازجمله شهدا و دفاع مقدس است و برگزاری یادواره شهدا وزنده نگاه‌داشتن یاد و خاطره آنان می‌تواند سدی محکم در برابر این تهاجمات فرهنگی دشمنان باشد.

وی در ادامه بیان کرد: همه شهدا ستارگان هدایت و به‌نوعی منتخب و برگزیده خداوند محسوب می‌شوند اما برخی از شهدا چون شهید حاج «یادگار امیدی» به‌عنوان شهدای شاخص و چهره‌های ماندگار الگویی واقعی از انسانیت، شجاعت، ایثار، بی‌باکی و تهور برای نسل جوان و نوجوان هستند

حجت‌الاسلام کریمی تبار بیان کرد: سردار شهید حاج یادگار امیدی فرمانده دلاور و رشید دفاع مقدس با زیرکی و شجاعت خاص خود نفس گروه مزدور و بی‌رحم فرسان را گرفت و با کشتن فرمانده ارشد آن‌ها به دست شهید یادگار، شیرازه این گروه ازهم‌پاشیده و متلاشی شد.

وی افزود: شهید یادگار با درایت و تیزبینی بالایی که داشت مسئول اطلاعات عملیات تیپ 11 سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام شد و همواره در نبردها و عملیات با کمترین تلفات نیروی خودی، بیشترین و سهمگین‌ترین ضربه‌ها را به دشمن وارد می‌کرد.

حجت‌الاسلام کریمی تبار در پایان بابیان اینکه دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی، مهم‌ترین و باارزش‌ترین گذشته‌های ایران اسلامی است، خاطرنشان کرد: امروز لازم است که نسل جوان، برای یافتن مسیر درست زندگی شهدای هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را الگوی خود قرار دهند.

ابزار هدایت به بالای صفحه