شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[14 / 3 / 1399] «آن روز سه و نیم بعداز ظهر»؛
[14 / 3 / 1399] با حضور معاون هماهنگ‌کننده نزاجا؛
[14 / 3 / 1399] رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پرند و رباط کریم؛
[14 / 3 / 1399] در بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...

 

کدخبر: 69292
تاریخ انتشار: 11 آذر 1398 _13:01:21
«نجمه پلاره»؛ منتشر شد

کتاب نجمه پلاره زندگی داستانی رزمنده شیردل لشکر زینبیون؛ شهید سیدافتخارحسین به قلم توانای زهرا آقازاده نژاد در قطع رقطعی و ۲۱۶ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

تا شهدا؛ کتاب نجمه پلاره زندگی داستانی رزمنده شیردل لشکر زینبیون است. «زینبیون» رزمندگان دلاور پاکستانی هستند که به محض مشاهده تهدید شدن حرم «حضرت زینب (س)» به وسیله گروه‌های تکفیری در سوریه به صورت داوطلبانه به نبرد با آنان برخاستند. رشادت‌های زینبیون در پاسداری از «حرم اهل بیت (س)» بازتاب کمی در رسانه‌ها یافته است و مجموعه کتبی که نشر شهید کاظمی در دست چاپ دارد یکی از معدود تلاش‌ها برای ماندگار کردن نام و یاد دلاوری‌های آنهاست.

پاراچنار گوشه‌ای از بهشت است. پر از نعمت و سخاوت و مردمانی که رسم زندگی در این وادی مقدس را بلدند. پاراچنار تکه‌ای از سرزمین پاکستان است که گاهی روزهایش بین برگه‌های تقویم گم می‌شود و زمانی حادثه‌هایش بین موج‌های خبری، پنهان. انگار این زمین، سهمی از «جنت‌الحسین (ع)» است؛ گاهی پر از مصیبت و خون؛ ولی همیشه شجاع و پرغرور... 

شهادت سرنوشت مردانی است که برای خودشان زندگی نمی‌کنند.

برشی از کتاب:
حالا من هم یک قصه‌ی واقعی داشتم. فکرش را هم نمی‌کردم این کابوس‌های واقعی به سراغم بیاید.

شب «انیا» برایم قصه‌ی ابراهیم را گفت. از آتشی که به اذن خدا گلستان شد. صدای «انیا» آرامم می‌کرد. سرم را روی پایش گذاشته بودم. دیگرحوصله‌ی شمردن ستاره‌های آسمان را نداشتم.

سرم را به سمت «انیا» چرخاندم. پولک‌های لباسش پشت پلک‌های خسته‌ام مثل ستاره‌های آسمان می‌درخشید. دلم می‌خواست فقط درآغوش او باشم.

ازبزرگی آسمان و دنیا می‌ترسیدم. دامن «انیا» مثل آسمانی کوچک و پرستاره می‌درخشید. اینجا جایم امن بود...
 
کتاب نجمه پلاره زندگی داستانی رزمنده شیردل لشکر زینبیون؛ شهید سیدافتخارحسین به قلم توانای زهرا آقازاده نژاد در قطع رقطعی و ۲۱۶ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه