شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 4 / 1399] به مناسبت فرارسیدن ایام آزادسازی مهران در عملیا ...
[12 / 4 / 1399] بمناسبت سالگرد شهادت سومین شهید محراب؛
[12 / 4 / 1399] جبهه مجمعی از خوب‌ها و خوبی‌ها بود؛
[12 / 4 / 1399] در جدیدترین شماره مجله «فکه»؛
[12 / 4 / 1399] وصیتنامه شهید علیرضا پیوند کرمانی؛
[12 / 4 / 1399] در ورامین، زادگاه شهید ثامنی راد؛
[12 / 4 / 1399] وصیت نامه شهید علی استهری؛
[12 / 4 / 1399] «راز نگین سرخ» شنیدنی شد؛

 

کدخبر: 69265
تاریخ انتشار: 9 آذر 1398 _16:51:42
روایت رشادت‌های شهید «عبدالرسول زرین» روی دیوار کمیک‌استریپ

یکی از برنامه‌های گرامیداشت روز حماسه و ایثار مردم شهر اصفهان رونمایی از دیواره کمیک‌استریپ درباره زندگی شهید «عبدالرسول زرین» در گلستان شهدای اصفهان بود.

تا شهدا؛ تک‌تیرانداز آشنای جبهه‌ها و همرزم شهید حسین خرازی که او را گردان تک‌نفره و چریکی مخلص نام نهاده بودند. شهید «عبدالرسول زرین» با حدود ۳ هزار شلیک موفق، فرماندهان و افراد مؤثر در جبهه دشمن بعثی را از پا درمی‌آورد و این‌گونه بود که صدام برای سَر این نابغه عملیاتی جایزه تعیین کرده بود.

وصف رشادت‌های این شهید، فرهنگسرای پایداری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و انجمن اسلامی‌شهید ادواردو آنیلی را بر آن داشت تا اقدام به ایجاد دیواره کمیک‌استریپ از زندگی شهید عبدالرسول زرین کنند که در کنار مزار این شهید نصب شده است.

داستان مصور یا کمیک‌استریپ مجموعه‌ای از نقاشی‌های دنباله‌دار است که ماجرایی را روایت می‌کند و دست‌اندرکاران تهیه کمیک‌استریپ زندگی شهید زرین قصد دارند در آینده این کار را در مورد زندگی سایر شهدای شاخص اصفهان از جمله شهید حسین خرازی نیز انجام دهند.

مدیر فرهنگسرای پایداری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در حاشیه رونمایی از این کمیک‌استریپ به بیانات مقام معظم رهبری در سال ۸۶ اشاره کرد که فرمودند موضوع دفاع مقدس را به زبان هنر ارائه دهید.

سعید صرامی گفت: امسال برای نخستین‌بار در کشور به همین منظور دیواره کمیک‌استریپ با موضوع رشادت‌های شهید عبدالرسول زرین، بهترین تک‌تیرانداز دنیا با نام گردان تک‌نفره در گلستان شهدای اصفهان رونمایی شد تا شهروندان به خصوص جوانان و نوجوانان با نمایی از زندگی این شهید آشنا شوند.

به گفته وی، این دیواره در ۱۰ طرح نقاشی‌نما طراحی شده که زندگی شهید زرین و عملیات‌هایی که در آن حضور داشته را به تصویر کشیده است. در بسیاری از عملیات‌ها شهید زرین باعث پیروزی لشکر ۱۴ امام حسین (ع) شده و به همین دلیل شهید خرازی به ایشان لقب گردان تک‌نفره داده بود.

مدیر فرهنگسرای پایداری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به تشکیل شورایی متشکل از رزمندگان دفاع مقدس، نوجوانان علاقه‌مند و دانشگاهیان اشاره و بیان کرد: در این شورا به این نتیجه رسیدیم که برخی از شهدای شاخص اصفهان اصلاً به مردم معرفی نشده‌اند که اگر معرفی شوند به اسطوره نوجوانان امروز تبدیل خواهند شد، به همین منظور طراحی دیواره کمیک‌استریپ را برای سایر شهدای شاخص اصفهان نیز دنبال خواهیم کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه