شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 4 / 1399] به مناسبت فرارسیدن ایام آزادسازی مهران در عملیا ...
[12 / 4 / 1399] بمناسبت سالگرد شهادت سومین شهید محراب؛
[12 / 4 / 1399] جبهه مجمعی از خوب‌ها و خوبی‌ها بود؛
[12 / 4 / 1399] در جدیدترین شماره مجله «فکه»؛
[12 / 4 / 1399] وصیتنامه شهید علیرضا پیوند کرمانی؛
[12 / 4 / 1399] در ورامین، زادگاه شهید ثامنی راد؛
[12 / 4 / 1399] وصیت نامه شهید علی استهری؛
[12 / 4 / 1399] «راز نگین سرخ» شنیدنی شد؛

 

کدخبر: 69246
تاریخ انتشار: 6 آذر 1398 _17:04:59
یادواره سردار شهید «علی چیت‌سازیان» در همدان برگزار می‌شود

 دبیر ستاد یادوراه سردار شهید، علی چیت‌سازیان گفت: سی‌ودومین یادواره سردار شهید «علی چیت‌سازیان» و ۱۰۰ شهید واحد اطلاعات عملیات لشگر ۳۲ انصارالحسین(ع) استان همدان، ۷ آذر ماه به همت همرزمان این شهید والامقام برگزار می‌شود.

تا شهدا؛ علی‌اکبر امیرپور، دبیر ستاد یادوراه سردار شهید، علی چیت‌سازیان، اظهار کرد: سی و دومین یادواره سردار شهید «علی چیت‌سازیان» و ۱۰۰ شهید واحد اطلاعات عملیات لشگر ۳۲ انصارالحسین(ع) استان همدان به همت همرزمان این شهید والامقام برگزار می‌شود.

دبیر ستاد یادوراه سردار شهید، علی چیت‌سازیان افزود: این مراسم با حضور مسئولان استانی و مردم شهیدپرور دارالمجاهدین همدان روز پنجشنبه ۷ آذر ماه ساعت، ۱۹ پس از نماز مغرب و عشا در سالن ولایت شرکت گاز استان همدان واقع درش یر سنگی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سخنران این مراسم احتمالا حجت‌الاسلام لواسانی، امام جمعه لواسان باشد، افزود: امسال به دلیل کمبود فضا، تنها این مراسم ویژه برداران برگزار می‌شود و از حضور بانوان محترم در این برنامه معذوریم.

امیرپور ابراز کرد: قرائت قرآن، سخنرانی، خاطره گویی جمعی از همرزمان شهید علی چیت سازیان، سرود و ... از برنامه های پیش بینی شده برای این مراسم معنوی است.

وی گفت: با شروع جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن بعثی به خاک مقدس جمهوری اسلامی شهید چیت سازیان با تشکیل و قبول فرماندهی گردان انصار‌الحسین (ع) و به عهده گرفتن مسئولیت آموزش جنگ های کوهستانی در این گردان، به منطقه عملیاتی رفت.

این همرزم شهید ادامه داد: علی چیت سازان با تشکیل لشکر انصار الحسین‌(ع)به عنوان فرمانده اطلاعات و عملیات این یگان برگزیده شد و در عملیات والفجر۲، والفجر ۵، والفجر ۸ و کربلای ۴و۵ … او چند بار در این عملیات مجروح شد اما هربار با جدیتی بیشتر و عزمی راسخ تر به جبهه بر می‌گشت.

این مقام مسئول گفت: علی چیت سازیان نیز به عنوان فرمانده محور عملیاتی لشکر انصارالحسین (ع) به مبارزه با دشمنان خدا پرداخت و رشادت‌هایی را از خود به یادگار گذاشت، هنوز جای جای خاک شلمچه حماسه‌ها و رشادت‌های او را در دل خویش به یادگار دارد، حماسه‌هایی که تا همیشه تاریخ فراموش نخواهد شد.

وی بیان کرد: سرانجام این سردار ملی و سرباز فداکار اسلام عزیز در روز چهارم آذر ۱۳۶۶ در حین انجام یک ماموریت گشت شناسایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد، قبل از او نیز برادر دیگرش در راه دفاع از اسلام ناب محمدی به درجه رفیع شهادت رسیده بود.

امیر پور گفت: از سخنان معروف این شهید این است که «کسی می‌تواند از سیم خاردارهای دشمن عبور کند که در سیم خاردارهای نفس خود گیر نکرده باشد.»

ابزار هدایت به بالای صفحه