شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 4 / 1399] به مناسبت فرارسیدن ایام آزادسازی مهران در عملیا ...
[12 / 4 / 1399] بمناسبت سالگرد شهادت سومین شهید محراب؛
[12 / 4 / 1399] جبهه مجمعی از خوب‌ها و خوبی‌ها بود؛
[12 / 4 / 1399] در جدیدترین شماره مجله «فکه»؛
[12 / 4 / 1399] وصیتنامه شهید علیرضا پیوند کرمانی؛
[12 / 4 / 1399] در ورامین، زادگاه شهید ثامنی راد؛
[12 / 4 / 1399] وصیت نامه شهید علی استهری؛
[12 / 4 / 1399] «راز نگین سرخ» شنیدنی شد؛

 

کدخبر: 69063
تاریخ انتشار: 21 آبان 1398 _11:02:09
عزت‌ کشور ثمره اطاعت از رهبری است

شهید جواد ابراهیمی یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است: پیروی از فرموده‌های رهبری چراغ راه سربلندی و عزت‌مندی کشور و شهادت سلاح خونین برای پیروزی است.

تا شهدا؛ شهید ابراهیمی، فرزند عباس و عالیه ، بیستم تیر ۱۳۴۲ در روستای حسین‌آباد از توابع شهرستان شاهرود در خانواده‌ای متدین دیده به جهان گشود.

این شهیدوالامقام، مهربان و مقید به احکام اسلامی بود و عزم و اراده‌اش برای انجام کارها، همواره الگویی برای هم سالانش بود و  هیچگاه نماز اول وقت را ترک نمی‌کرد و هموراه تاکید بر حضور پرشور در نمازهای جماعت و جمعه را داشت.

این شهید بزرگوار، متاهل بود که شروع جنگ تحمیلی حس آرامش ماندن در کنار همسر و فرزندانش را از او گرفت و به واسطه وظیفه‌ای که بر دوش خود احساس می‌کرد رهسپار میدان نبرد حق علیه باطل شد.

شهید ابراهیمی اولین بار به عنوان پاسدار از طرف سپاه شاهرود تیپ ۲۱ گردان کربلا راهی جبهه‌های جنگ برای دفاع از خاک میهن اسلامی در برابر تجاورز بیگانگان شد.

این شهید جلیل‌القدر، بعد از ۱۶ ماه و ۱۱ روز دفاع جانانه از خاک وطن سرانجام در بیست و یکم بهمن ۱۳۶۵ در عملیات پدافندی  در منطقه اروند رود در اثر اصابت ترکش به گلو به جمع دوستان شهیدش پیوست.

 پیکر مطهر  شهید ابراهیمی، در گلزار شهدای زادگاهش در روستای حسین‌آباد شاهرود به خاک سپرده شد.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.
معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

ابزار هدایت به بالای صفحه