شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 69055
تاریخ انتشار: 20 آبان 1398 _23:49:27
بزرگداشت شهید مدرس در کاشمر برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت شهید مدرس با حضور تولیت آستان قدس رضوی ۱۰ آذر، در کاشمربرگزار می‌شود.

 

تا شهدا؛ حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی امام جمعه در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت شهید آیت الله سید حسن مدرس (ره)، کاشمر گفت: با توجه به اینکه شهید مدرس الگوی نمایندگی مجلس است و سالروز شهادت این بزرگمرد، روز مجلس نامگذاری شده است، انتظار داشتیم که نمایندگان مجلس به ویژه رئیس و نایب رئیس به این روز نگاه و توجه ویژه داشته باشند.

او با اشاره به جایگاه شخصیت علمی، فقهی و سیاسی شهید مدرس که مورد توجه و عنایت حضرت امام (ره) بود، بیان کرد: انتظار می‌رود در راستای بزرگداشت این شهید راه حق و حقیقت، محافل و مجالس بزرگداشت هر سال با شکوه و عظمت بیشتری برگزار شود.

طباطبایی با بیان اینکه مجتمع فرهنگی شهید مدرس (ره) در سایه تلاش و حمایت‌های آستان قدس رضوی به یک قطب فرهنگی بزرگ تبدیل شده است، بیان کرد: حق شهید مدرس (ره) که در دوران خفقان رضاخانی در برابر غرب زده‌ها و مزدوران ایستاد و مبارزه کرد و با تحمل شکنجه‌ها و تبعید در غربت به شهادت رسید، متاسفانه ادا نشده است.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه شهید مدرس مظلوم بود و مراسم بزرگداشت آن هم مظلومانه برگزار می‌شود، بیان کرد: خطاب من بیشتر به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که ضرورت دارد با توجه به جایگاه این عالم مجاهد حضوری چشمگیر در مراسم بزرگداشت داشته باشند.

ابزار هدایت به بالای صفحه