شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[23 / 4 / 1399] راز سنگ‌نوشته مزار شهید نیلچیان چیست؟
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «لبخند من انتقام است»؛
[23 / 4 / 1399] تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در کشور؛
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «حاج قاسم خلبان»؛

 

کدخبر: 69037
تاریخ انتشار: 19 آبان 1398 _13:08:42
پیکر پاک شهید محمد جوادی در اهواز تشییع شد

پیکر پاک و مطهر شهید محمد جوادی از جانبازان دلیر عملیات بدر با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده معظم شهدا در اهواز تشییع شد.

 

تا شهدا؛ یکی از یادگاران دوران هشت سال حماسه و مقاومت از دیار اهواز پس از تحمل چندین دهه درد و رنج مجروحیت آسمانی شد و به فیض شهادت نائل آمد.

آئین تشییع پیکر پاک و مطهر این جانباز دلیر که شهید محمد جوادی نام دارد با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان اسلام و بسیجیان در اهواز برگزار شد.

این برنامه از منزل شهید واقع در اهواز، شهرک نفت، منازل 100 واحدی ملی حفاری آغاز شد که دوستان، همسایگان و بستگان با این شهید والامقام وداع جانسوزی داشتند.

پس از آن پیکر شهید محمد جوادی به بهشت آباد اهواز انتقال یافت و در کنار دیگر شهیدان شهر در قطعه یک گلزار شهدا آرام گرفت.

شهید محمد جوادی از دلیرمردان خوزستانی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس همگام با دیگر رزمندگان اسلام به عنوان یک رزمنده بسیجی به جبهه اعزام شد و به نبرد با دشمنان پرداخت.

این دلیرمرد خوزستانی پس از حضور در جبهه در عملیات بیت المقدس حضور یافت و در آزادسازی خرمشهر سهیم بود.

جانباز شهید محمد جوادی به عنوان غواص و خط شکن گردان جعفر طیار لشکر هفت ولی عصر (عج) در عملیات بدر در اسفند ماه سال 1363 نیز شرکت کرد و مورد اصابت گلوله تیربار دشمن قرار گرفت و مدال جانبازی را به گردن آویخت.

شهید محمد جوادی که از جانبازان 70 درصد اهوازی است که بیش از این دوری یاران شهید را تاب نیاورد و همزمان با سالروز شهادت حضرت امام حسین عسکری(ع) در روز چهارشنبه 15 آبان ماه سال 1398 به جمع آنها پر کشید.

ابزار هدایت به بالای صفحه