شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[14 / 4 / 1399] مهران آزاد شد، قلب امام شاد شد؛
[14 / 4 / 1399] حاج احمد متوسلیان سال ۶۲ شهید شده بود؟
[14 / 4 / 1399] فرمانده‌ای که در دل دشمن هم ترسی از معرفی خود ...
[14 / 4 / 1399] در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده‌ی شهید ا ...
[14 / 4 / 1399] موضوع تیرباران ۲ سال پیش مطرح شد؛
[14 / 4 / 1399] حقوق بشر آمریکایی به سبک حمایت از خونریزی جنایت ...
[14 / 4 / 1399] ۷ کتاب درباره زندگی و سرنوشت مبهم حاج احمد متوس ...

 

کدخبر: 69014
تاریخ انتشار: 18 آبان 1398 _16:57:36
«جوانمردی» بارزترین ویژگی شهید طیب حاج‌رضایی

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: جوانمردی از ویژگی‌های انبیاء و ائمه اطهار بود که پیروان حقیقی آن‌ها همانند طیب حاج‌رضایی این خصوصیت را دنبال کردند.

 

تا شهدا؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در مراسم گرامیداشت شهید طیب حاج‌رضایی در تهران گفت: حضرت ابراهیم (ع) در مقابل بت‌پرستان ایستاد و به نماد جوانمردی تبدیل شد و شهید حاج‌رضایی نیز همان راه ابراهیم (ع) را دنبال کرد و با بت‌های زمانه مقابله کرد.

او اضافه کرد: اینکه طیب حاج‌رضایی در مقابل رژیم منحوس شاه ایستاد و تهمت‌هایی که نیرو‌های ستمشاهی انتظار داشتند تا شهید حاج رضایی به امام خمینی (ره) بزند را نپذیرفت، از روی جوانمردی بود.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: شهید حاج‌رضایی وفاداری ویژه‌ای به اهل بیت عصمت و طهارت داشت و حضور فعال او در عزاداری‌های ایام محرم و مجالس امام حسین (ع) گویای این مطلب است.

او ارتباطات با عالمان دینی را یکی دیگر از ویژگی‌های شهید طیب حاج‌رضایی بیان کرد و گفت: شهدا با جانفشانی در راه آرمان‌های الهی نشان دادند که قلباً به قیامت اعتقاد دارند و پای حرف خود ایستاده‌اند.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه شهید طیب حاج‌رضایی حر زمانه ماست، یادآور شد: شهید حاج‌رضایی همانند حر، حریت و آزادگی را برای خود خرید و بنده دیگران نشد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی با بیان اینکه خون‌های پاک و مظلوم شهدا ما را به این عزت و عظمت رساندند، افزود: خدا به صورت قطعی می‌گوید که آینده جهان آینده انسان‌های شایسته و صالح است و این وعده قطعی خدای متعال است.

ابزار هدایت به بالای صفحه