شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 68996
تاریخ انتشار: 16 آبان 1398 _13:00:22
نوزدهمین یادواره شهدای روستاهای اومال، ولیجی محله و بریجان نکا برگزار می شود

نوزدهمین یادواره ۱۵ شهید روستاهای اومال، ولیجی محله و بریجان نکا به همت کانون فرهنگی و هنری الغدیر و همکاری اقشار مختلف مردم این شهر با سخنرانی سردار غیب پرور، ۱۶ آبان در مسجد جامع بریجان برگزار می شود.

 

تا شهدا؛ «محمدابراهیم حسن پور»، امروز (پنج شنبه ۱۶آبان) در ساری گفت: نوزدهمین یادواره 15 شهید روستاهای اومال، ولیجی محله و بریجان نکا به همت کانون فرهنگی و هنری الغدیر و همکاری پایگاه مقاومت، خانواده معظم و معزز شهدا و اقشار مختلف مردم این شهر با سخنرانی سردار غلامحسین غیب پرور، جانشین فرماندهی کل سپاه، برگزار می شود. 

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری الغدیر مسجد جامع بریجان نکا اظهار کرد: حجت الاسلام «جعفر آزادمنش»، مداح این یادواره در (پنج شنبه 16 آبان) همراه با نماز مغرب و عشاء در این مسجد است.

وی با اشاره به برگزارشدن مراسم ختم قرآن به مناسبت این یادواره با محوریت شهادت امام رضا(ع) ویژه خواهران، بیان کرد: اجرای سرود، برپایی نمایشگاه عکس، غرفه مشاوره، ملزومات جنگی و مسابقه فرهنگی به همراه اهداء جوائز از برنامه های جنبی این یادواره به شمار می آیند.

حسن پور با اشاره به 15 شهید روستاهای اومال، ولیجی محله و بریجان به نام های حاجیه رقیه حسین زاده، علی چشمارو، علی اکبر ساعی، نجف شعانپور، محمداصغری، امیرقربانزاده، صفرعلی زائر اومالی، سیداکبرکوه پیکر، سیدمحمدحمزه ای، سیدحسین مجیدی، مختار چشمارو، علی بابا آزرده، محمدعلی کارگر، جعفر احمدی و جانعلی دلاور، تصریح کرد: تمامی شهدا به مقتدای خویش سید و سالار شهدا، حضرت امام حسین(علیه السلام)، اقتدا کردند و جرعه نوش شربت شیرین شهادت شدند. 

وی به صبر خانواده معظم و معزز شهدا اشاره کرد و گفت: احترام به این خانواده ها، وظیفه همگانی است چرا که امنیت کشور مرهون رشادت و از خود گذشتگی شهدا و شکیبایی خانواده های آن، والامقامان است.

ابزار هدایت به بالای صفحه